5 bin lira veren de var 6 bin 250 lira veren de! Bankaların emekli maaş promosyonu yarışı

5 bin lira veren de var 6 bin 250 lira veren de! Bankaların emekli maaş promosyonu yarışı

Emekli maaşı alanlar için promosyon ödemeleri 6 bin 250 TL'ye kadar çıktı. Birçok banka da bu süreçte 5 bin liraya varan artışlar sağlıyor. Emekli maaşlarında yaşanan artışlar sonrası ise tüm emekliler ile birçok dul maaşı hak sahibi en üst tutardan promosyon ödemesi alıyorlar. İşte banka banka o liste.

BANKALARIN EMEKLİ MAAŞ PROMOSYON KAMPANYALARI

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan SSK Bağkur yada Emekli Sandığından maaş alan emekliler ile dul aylığı veya yetim aylığı alan vatandaşlar promosyon ödemelerine hak kazanıyorlar.

Maaşlarını taşıdıkları bankalardan promosyon ödemesi alan emekliler için ödemeler 2022 yazında zirve yaptı.

Kamu bankalarında en yüksek ödeme tutarı 750 TL olurken özel bankalarda bu rakamlar en düşük 3 bin TL çoğunlukla 5 bin TL bandında. Bazı bankalar ek ödemeler ile 6 bin 250 TL'ye kadar ödeme sağlıyor.

MAAŞA GÖRE PROMOSYON RAKAMLARI

Vatandaşlar için uygulanan emekli promosyonu ödemelerinde 3 ayrı ödeme planı var.

En düşük promosyon ödemesi aylığı 1500 TL altında olanlar için geçerli. Bu vatandaşlar için promosyon ödemeleri taban düzeyde oluyor. Maaşı 1500 ile 2500 TL arasında olanlar orta düzeyde ödeme alacaklar. Maaşı 2500 üzeri olanlar ise en yüksek tutarda promosyon ödemesi yapılır.

Emekliler en yüksek tutarda ödeme alırken birçok dul maaşı da hak sahipliği kapsamında 2500 TL'nin üzerinde çıktı. Yetim aylıkları ise değişiyor.

HANGİ BANKA NE KADAR ÖDEME YAPIYOR?

İNG Bank emekli maaş promosyonu kapsamında 5 bin TL nakit ödeme yapıyor. Bu rakam ek bankacılık işlemleri ile 6 bin 250 TL oluyor.

Garanti BBVA ise emekli dul ve yetimlere net 5 bin TL ödüyor.

İş Bankası'da emeklilere 5 bin TL promosyon ödemesi yapıyor.

Yapı Kredi Bankası'nın kampanyasına başvuru yapanlara da 4 bin TL ödenecek.

Emekli maaşını bankadan almayı taahhüt eden ve en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verenlere 3 bin 750 TL’ye varan promosyon sunuyor. TEB ayrıca 2 bin 500 TL ek ödeme imkanı sunuyor.