37 bin, 44 bin, 66 bin TL! Ekonomik ömrünü tamamlamış devlet hizmet arabaları satılıyor

Kamu kurumlarının kullandığı ve artık ömrünü tamamladığına kanaat getirilen araçlar satılıyor. Çorlu Milli Emlak Dairesi de bu kapsamda 4 adet aracı 37 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkardı.

37 bin, 44 bin, 66 bin TL! Ekonomik ömrünü tamamlamış devlet hizmet arabaları satılıyor

Kamu kurumları kendilerine ait olan, bir dönem hizmetlerde kullandıkları ancak artık kullanılmayan ve otoparkta yatan ikinci el araçları satıyorlar. Kamugundemi.com olarak kamudan satılık araçlara dair listeleri sizlerle dönem dönem paylaşıyoruz. Bu haberimizde de Çorlu Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nın araç satış ihale ilanlarına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. Kurumun listesinde 4 adet araç olduğu ve bu araçların 37 bin TL'den başlanan fiyatlarla satılacağı bildirildi. İşte marka model ve diğer bilgiler.

KAMUDAN SATILIK İKİNCİ EL ARAÇLAR

Çorlu Milli Emlak Müdürlüğü tarafınan yayımlanan araç satış ilanında 4 ayrı araba için ilan bulunuyor. 4 araç için de kurum "Ekonomik Ömrünü Doldurmuş" nitelendirmesinde bulundu. Araçların marka ve modellerini ilan eden kurum satış fiyatları hakkında da bilgi verdi. Kurumun duyurusunda yer alan araçlar ve özellikleri şu şekilde;

42.000 TL'ye satılacak olan araç: Fıat Ducato Ambulans 2005 model, araba Çorlu Devlet Hastanesi Şht. Münir Alkan Ek Hizmet Binasında bulunuyor.

140.000 TL'ye satılacak araç; Mercedes -Benz Ambulans 2011 marka, araba Çorlu Devlet Hastanesi Şht. Münir Alkan Ek Hizmet Binasında bulunuyor.

37.000 TL'ye satılacak araç; Renault Europa 1.6 E RNE Otomobil, araba şu anda Çorlu Hükümet Konağı Bahçesinde bulunuyor.

66.000 TL'ye satılacak araç; BMW-X5 araba şuanda Çorlu Can Yediemin Otoparkında bulunuyor.

SATIŞ TABLOSU

Aşağıda satışı yapılacak olan araçlara dair tüm özellikler tablo üzerinden aktarılmış durumda. Başvuru yapacak olan vatandaşlar tabloya göre başvurularını yapacaklar.

37 bin, 44 bin, 66 bin TL! Ekonomik ömrünü tamamlamış devlet hizmet arabaları satılıyor

ARAÇLARI ALMAK İSTEYENLER İÇİN DUYURU

Kurum araçları almak isteyenler için "Yukarıda nitelikleri belirtilen 4 adet araç satışı 2886 sayılı yasanın 45. maddesi gereğince Açık Teklif Usulü ile Çorlu Milli Emlak Müdürlüğü 4. Kat ihale salonunda satış ihalesi yapılacaktır." açıklamasında bulundu. Araçların satışları için ihalelerin 27 Temmuz'da düzenlenecek ihale ile olacağını ilan eden kurum bu tarihe kadar başvuruların yapılması gerektiğini bildirdi.

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İstekliler kuruma gidecekler ve satış için hazırlanan dosyayı alacaklar. Bu dosyada imzalanacak alanlar, imzanacak ve şartnamede bildirilen tutar geçici teminat bedeli olarak ödenecek. Daha sonra diğer evrakların teslimi ile başvurular tamamlanacak.