3600 Ek Gösterge ve KDV Düzenlemesi Gündemi ile AK Parti MYK Toplanıyor!

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. MYK gündeminde 3600 ek gösterge ve KDV düzenlemesi var. KDV düzenlemesi yapılırsa etiketlere de yansıyacak.

3600 Ek Gösterge ve KDV Düzenlemesi Gündemi ile AK Parti MYK Toplanıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti MYK toplanacak. MYK gündeminde KDV düzenlemesi, 3600 ek gösterge ve kripto para borsası var.

3600 EK GÖSTERGE VE KDV

CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan, KDV düzenlemesi ve 3600 ek göstergeye ilişkin son gelişmeleri aktardı. Erdoğan açıklamasında: "AK Parti'de MYK toplantıları var. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı'nda Pazartesi günü gerçekleşecek o toplantı. 3600 ek gösterge, KDV sisteminde sadeleştirme ve kripto para ile ilgili önemli başlıklar müzakere edilecek MYK toplantısında." ifadelerini kullandı.

3600 ek göstergeye ilişkin: "3600 ek göstergeye bakacak olursak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı diğer bakanlıklarla teknik bir çalışma sürdürüyor şu aralar. Bütün statülerin, bütün grupların durumları gözden geçirilecek. İl müdürü, şube müdürü, hukukçular kamu avukatları gibi personellerin ek göstergelerinde bir düzenleme yapılacak. Bu düzenlemenin geniş bir perspektifte ele alınması bekleniyor." dedi.

KRİPTO PARA

Kripto para borsasının da MYK'da ele alınacağını söyleyen Erdoğan: "Kripto para toplantısı da oldukça önemli. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para piyasasının oyuncuları ile bir araya geldi. Onların beklentilerini dinledi. O beklentiler arasında. Kripto para piyasasında bir vergilendirme olmaması, kripto para borsasının şeffaflık ve gücen temeline oturması gibi ifadeler yer aldı. Yine o görüşmelerin yansımaları da MYK toplantısında ele alınacak."dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "kaymakam emrindeki çalışandan düşük ücret almayacak" açıklaması yapmıştı. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile birlikte kariyer mesleklerinde 600 puanlık bir artış olacak. Yöneticilerin, kendi altlarında çalışan personelden daha az maaş alması dolayısıyla emeklilikte de daha az emekli maaşı almasının önüne geçilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de, yapılan düzenlemeye ilişkin: "Çalışan ile emekli arasında ücret kaybı çok yüksek, 3600 ek gösterge bunu giderecek bir düzenleme olacak" açıklamasında bulunmuştu.

SONRAKİ HABER