32 Günlük En Yüksek Faiz Bankaların Mevduat Faiz Oranları Değişti! Bankalarda Parası Olanlara Cazip Oranlar

Bankaların mevduat faiz oranları güncellenmeye devam ediyor. TCMB'nin faiz indirimleri sonrasında 32 günlük en yüksek oran merak ediliyor. İşte detaylar…

32 Günlük En Yüksek Faiz Bankaların Mevduat Faiz Oranları Değişti! Bankalarda Parası Olanlara Cazip Oranlar

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), arka arkaya gelen faiz indirimi kararlarının ardından bankacılık sektöründe oranların değişmesine neden oldu. Kredi faiz oranları düşerken mevduat faizlerinde ise yüksek oranlar dikkat çekiyor.

Birikimlerini en yüksek faiz getirisi ile değerlendirmek isteyen vatandaşlara özel başlatılan kampanyalar kapsamında en düşük yatırım miktarına bile yüzde 17,25’e varan faiz fırsatı sunulacak. 10 bin TL’ye en yüksek faiz veren bankalar başta olmak üzere birçok banka tarafından benzer oranlar ile TL birikimlerini değerlendirmek isteyenlere cazip teklifler sunulmaya devam ediyor.

32 Günlük Mevduat Faizleri

Vadeli mevduat hesapları üzerinden TL birikimlerini için en yüksek faiz oranlarını almak isteyen vatandaşlar bankalara akın etti. TCMB’nin yılın son faiz kararını açıklamasından önce oranlar düşmeden yüksek faiz fırsatından yararlanmak isteyenler hesap açma işlemlerini tamamlamaya başladı. Bankaların dijital kanalları üzerinden anında hesap açma işlemlerinin tamamlanabilmesi ise şubelere bile gitmeden en yüksek oranda kazanç elde edilmesini sağlıyor.

32 günlük mevduat kazançlarının hesaplanmasında yüksek oranları ile dikkat çeken Anadolu Bank, Alternatif Bank, Akbank ve ING Bank vatandaşlara avantajlı oranlar sunuyor. Son dönemde kurda yaşanan artış ve faiz indirimleri sonrasında değer kaybeden TL için birikimlerini korumak isteyenler mevduat hesaplarına yoğun ilgi göstermeye devam ediyor.

Mevduat Faizi Hesaplama

Bankaların güncel mevduat faiz oranları üzerinden birikimlerine en yüksek faiz getirisini almak isteyenler araştırmalarına devam ediyor. 50 bin TL birikim için güncel oranlar üzerinden yapılan hesaplamalarda 32 günlük en yüksek kazanç, 718,36 TL ile Alternatif Bank VOV Hesap ile sunuluyor. Bunun yanı sıra birçok banka tarafından yüksek hoş geldin faizleri de uygulanmaktadır. 50 bin lira için 32 günlük en yüksek faiz getirileri ise şu şekildedir:

  • Akbank WinWin Hesap | Yüzde 17 Faiz Oranı | Net Kazanç: 707,95 TL
  • ING E – Turuncu Hesap | Yüzde 17 Faiz Oranı | Net Kazanç: 707,95 TL
  • Enpara Vadeli Hesap | Yüzde 15 Faiz Oranı | Net Kazanç: 624,66 TL
SONRAKİ HABER