31 yaşından küçük olup liseyi bitirenler! Kadrolu kamu işçisi alımı yapılıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bir duyuru ile 31 yaş şartı ve lise mezunu olma koşuluyla 40 kamu işçisi alımı yapacağını, ilan ile ilgilenen adayların İŞKUR'dan elektronik ortamda online başvuru yapacaklarını açıkladı.

31 yaşından küçük olup liseyi bitirenler! Kadrolu kamu işçisi alımı yapılıyor

EPDK kamu işçisi alım ilanı ile basında yer aldı. Kurum bir duyuru ile kadrosunda Temizlik Personeli kadrosunda eksik olduğunu, merkez birimine bu kadroda personel alımı yapacağını bildirdi. EPDK bünyesine yapılacak personel alımı süreci hakkında da bilgilendirme yaparak; adayların ön başvuru yapacaklarını ardından mülakat ile istihdam edileceklerini bildirdi.

EPDK tarafından yayımlanan duyuruda personel istihdamının "e; 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik" kapsamında olacağını bildirdi.

40 KADROLU KAMU İŞÇİSİ ALINACAK

Temizlik Personeli kadrosuna yapılacak olan personel alımları için adayların başvurularını kamuya memur alımında uygunlanan esaslara göre yapacakları bildirildi. Bu çerçevede adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, güvenlik soruşturması sonuçlarının olumlu olması gerekiyor.

İlan için adayların ayrıca yaş şartına uygun olmaları isteniyor. İlana 18 31 yaş arasında olan adaylar başvuru yapabilecek. İlana göre alımlar için yaş aralığı (25/07/1992 – 29/07/2004 olarak duyuruldu. Başvuruların kabul edilmesi için ayrıca en az lise mezun olma koşulu bulunuyor. Temizlik kadrosu ve diğer kamu işçisi alımları için adayların emekli yaşlı veya malul aylığı almıyor olmaları gerek. Tüm bu şartlara uygun olan adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar.

İSTİHDAM EDİLMEK İÇİN

İŞKUR üzerinden KPSS şartı olmadan yapılacak başvurularda esas belirleyici olan süreç mülakat aşaması olacak. EPDK ilan kılavuzunda istihdamın nasıl olacağına dair bir açıklamada bulunarak "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Kurumumuzca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak." açıklamasında bulundu.

BAŞVURU AÇIKLAMASI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 40 Temizlik Personeli alım ilanı başvuruları 25/07/2022 - 29/07/2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresinden online yapılacak.

Online başvurular için adaylar Açık İş İlanları sayfasından kamu grubu iş ilanlarını görüntüleyecekler. Buradan EPDK'nın duyurusunu bulacak adaylar sisteme üyelikleri ile giriş yapacak ve başvurularını yapacaklar.