31 Temmuz 2022 il il fındık fiyatları! Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon, Zonguldak, Sakarya, Düzce fındık fiyatları kaç TL?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Ordu'da gerçekleştirdiği miting sonrasında merakla beklenen fındık alım fiyatları açıklandı. 31 Temmuz 2022 il il fındık fiyatları! Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon, Zonguldak, Sakarya, Düzce fındık fiyatları kaç TL?

31 Temmuz 2022 il il fındık fiyatları! Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon, Zonguldak, Sakarya, Düzce fındık fiyatları kaç TL?

31 Temmuz 2022 il il fındık fiyatları! Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon, Zonguldak, Sakarya, Düzce fındık fiyatları kaç TL? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Ordu'da gerçekleştirdiği miting sonrasında merakla beklenen fındık alım fiyatları açıklandı. Türkiye'de yüzbinlerce kişinin geçimlerini sağladığı en önemli araçlardan birisi olan fındık fiyatlarına ilişkin merakla beklenenler sonunda yanıtlandı. Buna göre ise 31 Temmuz 2022 Pazar günü itibariyle il il fındık fiyatları araştırılmaya başlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında fındık fiyatları güncellendi mi merak ediliyordu. Yeni fiyatlar ne kadar oldu? İşte detaylar ve daha fazlası Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fındık alım fiyat açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan haftalardır en merak edilen konulardan birisi olan fındık alım fiyatlarına dair net açıklamalarda bulundu. Buna göre ise fındık alım fiyatlarını 3 doların üzerine çıkardıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kilosunun 54 TL olduğunu açıkladı. İşte açıklamalardan satır başları..

"Ordu'ya son 20 yılda 32 milyar TL kamu yatırımı yaptık. Türkiye dünyanın en büyük fındık üreticisi. Ordu hem üretim alanı hem rekolte itibarıyla ülkemizin 3'te birini karşılıyor. Biz iktidara geldiğimizde fındığın alım fiyatı 1 doların altındaydı. Şimdi biz bu rakamı 3 doların üzerine çıkardık. Bugün açıklayacağımız fiyatla üreticimizin yüzünü güldüreceğimize inanıyorum. Bu sene fındığın alım fiyatını levant kalite için alan destekli olarak 54 TL olarak açıkladık. Bereketli olsun. Üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. TMO tüm hazırlıklarını tamamladı. Hasadın ardından fındıklar depolara girmeye başlayacak. Emeği geçenleri tebrik ediyorum...."

İl il fındık alım fiyatları

2015 yılında kilosu 15,48 TL olan fındık sırasıyla bir sonraki sene 10,56 TL, sonraki sene 9,73 TL, 2018 yılında 10,51 TL, 2019 yılında 16,04 TL ve 2020 yılında 22 TL geçtiğimiz sene 26,50 TL ve bu sene ise 54 TL olarak açıklandı.

SONRAKİ HABER