27 Haziran Pazartesi Akaryakıt İndirim Haberi! Benzin Motorin LPG Pompa Litre Fiyatları 81 İl Fiyat Listesi

27 Haziran Pazartesi günü benzin motorin LPG otogaz indirim haberi var mı? EPGİS ve akaryakıt sektöründen son dakika indirim açıklaması geldi mi? Dolar ve Brent Petrol fiyatları düştü ne kadar kaç TL indirim yapılacak? 28 Haziran Salı günü indirimli fiyatlar pompaya nasıl yansıyacak? Tüm detaylar haberimizde.

27 Haziran Pazartesi Akaryakıt İndirim Haberi! Benzin Motorin LPG Pompa Litre Fiyatları 81 İl Fiyat Listesi

Ekonomi finans piyasalarında çok önemli gelişmeler yaşandı. Haftanın ilk işlem gününde hem dolar kurunda hemde brent petrol fiyatları düştü. Peki akaryakıt sektöründe bu indirimler nasıl olacak? Benzinin, motorinin ve LPG otogazın fiyatları nasıl değişecek? İşte son rakamlar.

DOLAR VE BRENT PETROL DÜŞTÜ AKARYAKIT FİYATLARINA İNDİRİM HABERİ VAR MI?

Dolar kuru bir önceki haftanın son işlem gününe göre çok düştü. 17.45 TL bandında bulunurken birden değer kaybı yaşayan dolar kuru 16.45 TL seviyelerine indi. Daha sonra ise dolar kuru 16.90 TL bandında yükseldi. Haftanın ilk işlem gününde de dolar kuru düşüşünü sürdürdü. Pazartesi günü açılış rakamları ile gerileyen dolar kuru bir ara 16.10 TL seviyelerine geriledi. Daha sonra toparlanan dolar kuru 16.50 TL seviyelerinden güne devam ediyor.

Brent Petrol fiyatları da bu dönemde düşmüş durumda. 123 Dolar'dan 111 Dolar seviysine gerileyen brent petrol haftanın ilk işlem gününde 113 Dolar seviyesinde yer alıyor. Brent petrolde yaşanan indirimli fiyatlar ise halen pompa fiyatlarına yansımış değil. Hem petrol fiyatlarında hemde dolar kurunda yaşanan değişimlerin ardından ise rakamların nasıl değişeceği merak konusu.

UZMANLAR NE DİYOR?

Uzmanlar dolar kurunun yaklaşık 1 TL'lik kaybı ve brent petrol fiyatlarında oluşan 8 9 dolarlık indirimin fiyatlara doğrudan yansıyacağını bekliyorlar. Salı yada Çarşamba gününden itibaren akaryakıt fiyatlarında 1 TL'leri aşan indirimler olması kuvvetle muhtemel.

1 LİTRE BENZİN ANKARA, İSTANBUL, İZMİR VE 81 İLDE NE KADAR?

Bir litre benzin megakent İstanbul'da 27.26 TL seviyesinde bulunuyor. İzmir'de bu rakam 27.37 TL Ankara'da ise 27.35 TL seviyelerinde.

Motorin almak isteyecek sürücüler İstanbul'da lire başı tam 30.01 TL ödeme yapıyorlar. Başkan Ankara'da motorin 30.09 TL, İzmir'de ise 30.04 TL seviyesinde yer alıyor.

LPG Otogaz fiyatları ise en ucuz İstanbul'da. Araç sahipleri İzmir'de LPG için 12.29 TL, Ankara'da 12.09 TL İstanbul'da ise 11.97 TL ödüyorlar.