2022 Ziraat Bankası personel alımı ilanı yayınlandı: Birçok farklı pozisyona alım yapılacak!

2021 yılının geride bırakılması ile beraber birçok kurum bünyesine yeni yıl itibari ile dahil edeceği personel sayısını ve bu personellerin istihdam edileceği bölümleri açıklamaya başladı. Duyurulan iş ilanlarına bir yenisi Ziraat Bankası’ndan geldi. Banka, yeni dönem ile birlikte birçok farklı alanda personellerin istihdam edileceğini açıkladı! İşte Ziraat Bankası’nın yeni dönem iş ilanlarının detayları…

2022 Ziraat Bankası personel alımı ilanı yayınlandı: Birçok farklı pozisyona alım yapılacak!

Milyonlarca vatandaşın beklediği ilanlardan biri olan 2022 Ziraat Bankası iş ilanı yayınlandı. Banka, yayınlamış odluğu ilan ile birçok farklı pozisyonda, toplu alımların gerçekleştirileceğini duyurdu. Bankanın bu açıklamasından sonra kadroya dahil olmak isteyen adaylar, ilan detayları ile ilgili araştırmalar yapmaya başladı.

Ziraat Bankası 2022 yılı ile ilgili personel alımının yapılacağını duyurmuş olduğu ilanda, kadroya dahil olmak isteyen adayların 4 Ocak 2022 – 21 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurularını iletebileceklerini duyurdu.

Ziraat BankasıTeftiş Kurulu’nda İstanbul merkezli olarak görevlendirmek üzere 30 Müfettiş Yardımcısı istihdam edecektir.
* İstanbul ilindeki Genel Müdürlük Birimleri ile Şubelerinde görevlendirmek üzere, 100 Uzman Yardımcısı istihdam edecektir.
* İstanbul ilindeki Genel Müdürlük Birimleri ile Şubelerinde görevlendirmek üzere; 150 Servis Görevlisi istihdam edecektir.
* Ziraat Katılım Bankası A.Ş., Katılım Bankacılığı ilkeleri doğrultusunda, çeşitli illerdeki Şubelerde ve Genel Müdürlük birimlerinde görevlendirmek üzere 80 Uzman Yardımcısı istihdam edecektir.
* Ziraat Teknoloji A.Ş. 100 Uzman Yardımcısı istihdam edecektir.

Müfettiş Yardımcıları ve Uzman Yardımcıları Alınacak!

Ziraat Bankası’nın 2022 yılına dair yayınlamış olduğu ilanda, hangi kadrolara alım yapılacağı merak edilmeye başlandı. Banka bünyesinde istihdam etmek üzere Müfettiş Yardımcısı ve Uzman Yardımcısı bölümlerine personel alımının yapılacağını duyurdu.

30 Müfettiş Yardımcısı, 100 Uzman Yardımcı alınacağını belirten Ziraat Bankası, bu kadrolara dahil olmak isteyen adayların 20 Şubat 2022 Pazar günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek olan sınavdan başarılı olmaları gerektiğini belirtti. Sınavda başarı elde eden ve diğer hususları da yerine getiren adayların İstanbul ilinde yer alan Ziraat Bankası Teftiş Kurulu bölümünde görev alacaklarını ifade etti.

Ziraat Katılım Bankası’na Uzman Yardımcıları Alınacak!

Ziraat Bankası’nın yeni dönem iş ilanı ile Ziraat Katılım Bankası kadroları da ilan edildi. Banka, Katılım Bankası bünyesine 80 kişilik Uzman Yardımcısı kadrosu açıldığını ifade etti. Diğer kadrolar için olduğu gibi bu bölümün kadrolarında da yazılı ve sözlü sınav olacağını belirten banka, yazılı sınavın 20 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Genel Şartlar

İlana başvurmak isteyen adayların sahip olması gerektikleri genel özellikleri belirten banka, ilgili maddeleri şu şekilde sıraladı:
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
• 1 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak
• Başvuru yapılacak kadrolar ile ilgili belirtilen üniversite programlarından birinden mezun olmuş olmak
• Askerlik görevini tamamlamış olmak