2022 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı personel alımı ilanı yayınlandı: Sözleşmeli personeller alınacak!

2022 yılında kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşların yakından takip ettiği personel alımı ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 2022 personel alımı ilanını yayınladı. İşte Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı personel alımı ilanının ayrıntıları…

2022 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı personel alımı ilanı yayınlandı: Sözleşmeli personeller alınacak!

Yeni dönem itibari ile ilgili pozisyonlarda ki eksik personel sayısını belirleyerek ilana çıkan kurumların arasına bir yenisi daha eklendi. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 2022 personel alımı ilanını yayınlayarak kadrosuna sözleşmeli personel alımının yapılacağını ilan etti.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 5 Sözleşmeli Personel Alacak!

Akraba, soydaş ve kardeş topluluklarının gelişmesi amacı ile kurulmuş olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yeni dönem itibari ile bünyesine yeni personellerin alınacağını duyurdu. Buna göre Başkanlığın 2022 yılı için belirlemiş olduğu açık pozisyonlar ve pozisyona alınacak olan sözleşmeli personel sayıları şu şekilde belirlendi:
• Destek Personeli (Temizlik Görevlisi): 4 kişi
• Programcı: 1 kişi

2022 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Yeni dönem itibari ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan adayların sağlamaları gereken genel başvuru şartları yayınlandı. Buna göre ilgili kurumun kadrosunda istihdam edilmek isteyen adayların sağlamaları gereken şartlar şu şekilde belirlendi:
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
• Affa uğramış bile olsa, yüz kızartıcı bir suçtan ötürü hüküm giymemiş olmak
• Askerlik görevini ertelemiş olmak, askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlikten muaf olmak
• İlgili pozisyonlarda belirtilen görev tanımının icra edilmesini engelleyecek bir sağlık problemine sahip olmamak
• 35 yaşından gün almamış olmak
• Arşiv ve güvenlik soruşturmasından olumlu bir sonuç almak
• İlgili pozisyon için belirlenmiş olan KPSS puanına sahip olmak
• İlgili pozisyon için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak

2022 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Personel Alımı İlanı Başvuru Tarihleri ve Başvuru Yöntemi

Başkanlığın 2022 personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları, 17 Ocak- 31 Ocak 2022 tarihleri arasında kabul edilecek olup, adayların başvurularını Başkanlığın Ankara adresine şahsen ya da posta yolu ile iletmeleri gerekmektedir.