2022 YKS tercihleri onayladıktan sonra değiştirilebilir mi?

Milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği tercih zamanı geldi çattı. Öğrenciler tercihlerini yapmak için sabırsızlıkla beklerken bu süreçte tercihleri onaylayıp göndermelerinin ardından ikinci kez değişiklik yapabilirler mi araştırmaya başladılar. 2022 YKS tercihleri onayladıktan sonra değiştirilebilir mi?

2022 YKS tercihleri onayladıktan sonra değiştirilebilir mi?

2022 YKS tercihleri onayladıktan sonra değiştirilebilir mi? Milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği tercih zamanı geldi çattı. Öğrenciler tercihlerini yapmak için sabırsızlıkla beklerken bu süreçte tercihleri onaylayıp göndermelerinin ardından ikinci kez değişiklik yapabilirler mi araştırmaya başladılar. Tercih ekranlarının açılması ile birlikte tercih işlemlerine başlayacak olan milyonlarca üniversite adayı tercihleri kaydedip onaylamalarının ardından değiştirip değiştiremediklerini araştırmaya başladı.

YKS 2022 tercihler sonradan değiştirilebilir mi?

Milyonlarca üniversite hayali kuran adayın beklediği gün sonunda geldi çattı. Öğrenciler tercih zamanını merakla beklerken ÖSYM tarafından verilen takvime göre ise tercihler 27 Temmuz 2022 Çarşamba günü bugün itibariyle başladı. Milyonlarca adayın merakla beklediği tercih günleri gelirken sınav sonuçlarını öğrenen adaylar tercih için kolları sıvadı.

Tercih yapmak isteyen üniversite adayları tercihlerini yapıp onaya gönderdikten sonra ikinci kez bir değişiklik yapıp yapamadıklarını araştırmaya başladı. Geçtiğimiz senelerde bu işlemler rahat bir şekilde gerçekleştirebilirken bu sene gerçekleşip gerçekleşmediği araştırılmaya başlandı.

2022 YKS tercihleri değiştirilebilir. Tercih süreci içinde sistem üzerinden onaylanan YKS tercihlerinde de değişiklik yapılabileceği elde edilen bilgiler arasında ki yerini aldı.

Adaylar tercih süresi boyunca birden fazla kez tercihlerini değiştirebilir. Tercih süreci sona erdiği anda ise herhangi bir değişiklik yapmak mümkün değildir.

YKS tercih değişikliği nasıl yapılır?

YKS tercih değişikliği yapmak isteyen nasıl bir süreç izlemesi gerekiyor? Üniversite adaylarının öncelikle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmaları gerekiyor. Giriş sağladıktan sonra tercihlerinizin olduğu sayfayı açın ve bu kısımda tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

YKS tercihlerinizi değiştirmek için ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasına şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor.