2022 YKS tercihleri başladı mı? Tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte pek çok aday tercih yapabilmek için ÖSYM'nin tercih kılavuzu yayınlayarak, tercihleri başlatması bekleniyor. Peki tercihler ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

2022 YKS tercihleri başladı mı? Tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

Bundan birkaç gün önce üniveriste sınav sonuçları açıklanmıştı. Sonuçların açıklanması ile birlikte tercih yapmak isteyen pek çok aday ÖSYM tarafından yayınlanacak olan tercih kılavuzlarını beklemeye başladı. Tercih kılavuzlarının bir an önce paylaşılmasını bekleyen öğrencilere bugün de tercihlerin başlayacağı duyuruldu.

Uzun süredir beklenen kılavuzun yayınlanmamasının ardından bu sabah henüz tercihlerin de daha başlamadığı öğrenildi. Durum bu şekilde olunca da sosyal medyada pek çok öğrenci bu duruma tepki göstermeye başladı. Sosyal medyada paylaşımlarda bulunan pek çok kişi tercihlerin ne zaman başlayacağı ve kılavuzların ne zaman yayınlanacağı üzerine ÖSYM'nin kendi sosyal medya hesabını paylaşmaya başladı. Peki kılavuzlar ne zaman yayınlanacak?

TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Yapılan açıklama sonucunda bugün tercihlerin başlayacağı açıklandığı için bugün içerisinde kılavuzun yayınlanmasının beklendiği açıklandı. Her sene sınavdan önce açıklanan kılavuzun bu sene bu kadar gecikmesi ise pek çok öğrenciyi sinirlendirdi. Sosyal medyadan paylaşım yapan bir aday; "Sınav sonucunu sabahın köründe aciklarlar ama tercihi başlatmazlar üstüne tercih kılavuzunu önceden yayınlamazlar.." diye adeta isyan etti.

2022 YKS tercihleri başladı mı? Tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bugün başlayacak olan tercihlerin gün içerisinde açıklaması bekleniyor. Uzun süredir tercih yapmak isteyen pek çok kişi bir an önce tercihlerin başlaması için dakika saydıklarını açıkladı.