2022 Yılı MTV Ödemelerinde 4 Taksit Fırsatı İçin Son Günler! MTV'ye Taksit Yapan Bankalar Duyurdu!

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) zammının ardından bankalardan MTV ödemesine taksit kampanyaları duyuruldu. İşte MTV ödemelerinde yeni dönem…

2022 Yılı MTV Ödemelerinde 4 Taksit Fırsatı İçin Son Günler! MTV'ye Taksit Yapan Bankalar Duyurdu!

Yeniden değerleme oranı ile geçen yıla göre bir hayli zamlanan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), araç sahiplerinin artan fiyatlar karşısında uygun taksit ödeme avantajlarını araştırmasına neden oldu. 4 taksitle ödeme yapma seçeneğine kadar olanak tanıyan bankalardan cazip teklifler gelemeye devam ediyor.

Türkiye’de her yıl iki defa Ocak – Temmuz aylarında tüm araç sahipleri tarafından ödenen MTV için taksitli ödeme imkanı sunana bankalar, 2022 yılı için kampanyalarını duyurdu. Ocak ayı sona ermeden işlemlerini ilgili banka ve kartlar üzerinden gerçekleştiren kişiler avantajlı taksitlendirme seçeneklerinden yararlanabilecekler.

Yapı Kredi MTV Ödemelerinde 4 Taksit Fırsatı

MTV ödemlerini Yapı Kredi üzerinden Mobil, Bireysel İnternet Şubesi veya banka şubelerinden gerçekleştirecek kişiler, 3 taksit avantajları ile MTV ödemelerini yapabilecekler. Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sayfasını kullanarak (gib.gov.tr) ödeme sayfası üzerinden ‘’World Pay QR Kod’’ ile ödeme seçeneğine özel 4 taksit avantajları da uygulanmaktadır. 31 Ocak 2022 tarihine kadar MTV ödeme işlemlerini gerçekleştirecek vatandaşlar 4 taksit fırsatlarından yararlanabilecek.

TEB MTV Ödemelerinde Ücretsiz 3 Taksit Fırsatı

TEB’in Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerine özel ücretsiz 3 taksit kampanyası 6 Şubat’a kadar devam edecek. CEPTETEB İnternet veya Mobil uygulaması üzerinden ya da ATM aracılığıyla yapılacak ödemelerde 3 taksit avantajları geçerli olacak. MTV taksitlendirme kampanyası kapsamında, asıl kart müşteri başına en çok 100.000 TL’ye kadar taksitlendirme yapılmaktadır. Peşin 2 veya 3 taksit seçenekleri ile dijital kanallar üzerinden TEB aracılığıyla yapılacak ödemeler avantajlı şekilde gerçekleştirilebilecek.

2022 Yılı Maximum MTV 3 Taksit Kampanyası

Türkiye İş Bankası’nın avantajlı kredi kartı Maximum, mobil uygulama üzerinden ya da GİB ödeme sayfası aracılığıyla gerçekleştirilecek 300 TL ve üzeri MTV ödemelerinde 3 taksit fırsatı sağlamaya devam ediyor. İşCep veya internet şubesinden yapılacak 300 TL ve üzeri MTV ödemelerinde ise 2 taksit olanakları sunuluyor. 31 Ocak 2022 tarihine kadar ödeme işlemlerini ilgili kanallar üzerinden yapanlara avantajlı taksitlendirme seçenekleri sunulacak.