2022-TUS ve STS Tıp Doktorluğu 2.Dönem başvuruları başladı: nereden, nasıl yapılır?

ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün resmi Twitter hesabından açıkladı. 2022-TUS ve STS Tıp Doktorluğu 2.Dönem başvuruları başladı: nereden, nasıl yapılır?

2022-TUS ve STS Tıp Doktorluğu 2.Dönem başvuruları başladı: nereden, nasıl yapılır?

2022-TUS ve STS Tıp Doktorluğu 2.Dönem başvuruları başladı: nereden, nasıl yapılır? ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün resmi Twitter hesabından açıkladı. 2022 TUS ve STS tıp doktorluğu 2.dönem sınav başvurularının resmen başladığını açıklayan Halis Aygün şu ifadelere yer verdi.

Halis Aygün başvuruların başladığını açıkladı

"Kıymetli hekimlerimiz, 4 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştireceğimiz 2022-TUS ve STS Tıp Doktorluğu 2.Dönem başvurularını bugün başlatıyoruz. Başvurularınızı 18-26 Temmuz 2022 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz."

TUS Sınavı Nedir?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ya da Tıpta Uzmanlık Sınavı, Türkiye'de tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi için gereken branş seçme sınavıdır. Her yıl Mart ve Eylül aylarında olmak üzere 2 kez yapılır.

STS Tıp Doktorluğu Sınavı Nedir?

STS Tıp Doktorluğu sınavı, yurt dışında Tıp eğitimi alan öğrencilerin Türkiye'de mesleklerini icra edebilmeleri için girdikleri denklik sınavıdır. Bu sınavın tam adı; Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'dır.