2022 TUS başvuruları başladı: Güncel TUS fiyatları ne kadar oldu? TUS başvurusu nasıl yapılır?

Tıpta Uzmanlık Sınavı 2022 detayları milyonlarca kişi tarafından araştırılmaya başladı. Yeni dönemde TUS başvuruları için ne kadar ücret ödeneceği, başvuruların nasıl ve nereden yapılacağı merak ediliyor. İşte 2022 TUS ile ilgili haberin ayrıntıları…

2022 TUS başvuruları başladı: Güncel TUS fiyatları ne kadar oldu? TUS başvurusu nasıl yapılır?

Tıpta Uzmanlık Sınavı’na girerek hekimlik alanını belirlemek isteyen ya da hali hazırda hekimken branşını değiştirmek isteyen milyonlarca kişi 2022 yılı TUS başvurularının başlayıp başlamadığını, sınav giriş ücretinin ne kadar olduğunu ve sınava dair diğer detayları araştırmaya başladı. Konuya ilişkin bazı detaylara, yetkili kurum tarafından açıklık getirildi.

2022 TUS Başvuru Tarihleri

2022 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavı’na giriş yapmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren ilan bugün itibari ile yayınlandı. Yeni dönem ile birlikte uzmanlaşmak istedikleri tıp alanına karar verebilmek amacı ile TUS’a giriş yapma zorunlulukları bulunan adayların başvuruları, bugün itibari ile kabul edilmeye başlandı.

Tıpta Uzmanlık Sınavı’na başvuru yapmak isteyen adaylar 14 Ocak 2022 ile 24 Ocak 2022 tarihleri arasında ilgili kuruma başvurularını iletebilecek. Herhangi bir sebepten ötürü, belirlenen tarihler aralığında başvurusunu yapamayan kişiler için geç başvuru tarihi 2 Şubat 2022 olarak ilan edildi.

2022 TUS Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Bugün itibari ile başlayan 2022 TUS başvurularının nereden yapılacağı merak konusu oldu. Yeni dönem itibari ile düzenlenecek olan TUS için ÖSYM Başvuru Merkezlerine giderek, sınava şahsen başvuruda bulunmak mümkün. TUS başvurusu yapmak isteyenler ek olarak ÖSYM Mobil ya da kurumun resmi internet sitesini kullanarak da online olarak başvuruda bulanabilirler.

2022 TUS Ücreti Ne Kadar?

2022 yılında düzenlenecek olan 1.oturum TUS başvurularının başlamasından sonra milyonlarca vatandaş, sınav giriş ücretlerini araştırmaya başladı. Ancak ilgili kurumlar, henüz konuya ilişkin bir açıklamada bulunmadı.

Tıpta Uzmanlık Sınavı’na giriş ücretlerinin belirlenmesi için sınav başvuru kılavuzunun yayınlanması gerekiyor. Bu neden ile TUS ücretlerinin netliğe kavuşması için ÖSYM’nin TUS Başvuru Kılavuzu’nu yayınlaması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl TUS başvuru ücreti Temel Tıp Bilimleri için 250 TL, Klinik Tıp Bilimleri için 250 TL idi.