2022 Temmuz FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Amerikan Merkez Bankası'nın Temmuz ayı faiz kararı için geri sayım başladı. FED Faiz kararının ne zaman açıklanacağı merakla beklenirken detaylar ise netleşmeye başlıyor. 2022 Temmuz FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

2022 Temmuz FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

2022 Temmuz FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Amerikan Merkez Bankası'nın Temmuz ayı faiz kararı için geri sayım başladı. FED Faiz kararının ne zaman açıklanacağı merakla beklenirken detaylar ise netleşmeye başlıyor. Buna göre ise FED Temmuz 2022 faiz kararı ne zaman açıklanacak büyük merak konusu olmuştu. Detaylar ise Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Dünya piyasalarının merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan FED faiz kararına ilişkin sorgulamalar yapılmaya devam ediyor. Buna göre vatandaşların merakla araştırdığı konular arasında yer edinen 2022 Temmuz ayı FED faiz kararlarına ilişkin detaylar açıklanmak üzere. Amerikan Merkez Bankası Temmuz ayında faiz kararları ile ilgili neler açıklayacak? İşte detaylar!

FED TEMMUZ 2022 FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Amerikan Merkez Bankası (FED) faiz kararı için toplantı tarihi tüm yatırımcılar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Yatırımcıların en merak ettiği konular arasında yer edinen FED faiz kararı en son Haziran ayında açıklanmış ve sonrasında ise FED faizleri 75 baz puan arttırma kararı almıştı. Yüzde 1.75 seviyesine çekilen faiz kararı sonrasında ise Temmuz ayı detayları netleşiyor.

Enflasyonu baskılamak adına yapılan FED faiz toplantıları Temmuz ayında bir kez daha gerçekleştirilecek. Piyasaların ve yatırımcıların gözü kulağı olan bu toplantı tarihi ile ilgili FED faiz toplantısı 26 Temmuz ve 27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirileceği söylenildi. FED faiz kararının tüm dünya kamuoyuna 27 Temmuz'da açıklanması bekleniyor.

FED TEMMUZ 2022 FAİZ BEKLENTİSİ NELER?

FED tarafından yapılan faiz artışları ile ilgili 2022 Temmuz ayı beklentisi araştırılıyor. Yetkililer tarafından merakla beklenen açıklamalar arasında yer alan 2022 sonu için FED fon faiz beklentisi yüzde 3,4'e ulaştı. 2023 sonu için ise yapılacak ortalama FED fon faiz beklentisi ise yüzde 3,8 olarak açıklandı.