2022 Temmuz ayı enflasyon oranları ne zaman açıklanacak?

Türkiye'de her ay merakla takip edilen gelişmeler arasında yer alan enflasyon rakamlarına ilişkin detaylar belli olmak üzere. Temmuz ayı enflasyon oranları için geri bekleyiş devam ederken aynı şekilde Temmuz ayı kira artış oranı gibi birçok oranlar da açıklanacak. Peki 2022 Temmuz ayı enflasyon oranları ne zaman açıklanacak?

2022 Temmuz ayı enflasyon oranları ne zaman açıklanacak?

2022 Temmuz ayı enflasyon oranları ne zaman açıklanacak? Türkiye'de her ay merakla takip edilen gelişmeler arasında yer alan enflasyon rakamlarına ilişkin detaylar belli olmak üzere. Temmuz ayı enflasyon oranları için geri bekleyiş devam ederken aynı şekilde Temmuz ayı kira artış oranı gibi birçok oranlar da açıklanacak. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği konular arasında yer alan Temmuz ayı enflasyon oranlarına ilişkin detaylar Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Türkiye'de her ay merakla beklenen enflasyon oranları yeni aya girilmesi ile birlikte önceki ayın ki açıklanıyor. TÜİK tarafından gelen veriler sonrasında yıllık enflasyon, aylık enflasyon gibi rakamlar Ağustos ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor. Açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda emekli ve memurların 6 aylık farklara göre alacakları zam oranları da netleşiyor. Buna göre ise Temmuz ayı enflasyon rakamlarına ilişkin tüm detaylar Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

TEMMMUZ 2022 ENFLASYON ORANI HANGİ GÜN AÇIKLANACAK?

Merakla beklenen Temmuz ayı enflasyon rakamları, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından duyurulacak olan yeni veriler eşliğinde 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü saat 10:00'da açıklanacak.

HAZİRAN AYI ENFLASYON RAKAMLARI

TÜFE'de Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 4,95, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 42,35, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 78,62 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 44,54 artış gerçekleşti.