2022 TCDD Personel Alımı İlanı Yayınlandı! Teşkil İşçileri Alınacak!

Yeni dönemde kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşları sevindiren haber, yeni hafta ile birlikte ilana çıkan TCDD’den geldi. TCDD tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanına göre kurumda onlarca personel istihdam edileceği bildirildi. İşte 2022 TCDD personel alımı ilanının ayrıntıları…

2022 TCDD Personel Alımı İlanı Yayınlandı! Teşkil İşçileri Alınacak!

2022 yılının gelmesi ile birlikte arka arkaya gelen personel alımı ilanlarına, yeni hafta ile birlikte bir yenisi daha eklendi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından yayınlanan kamu ilanına göre kurum bünyesinde görevlendirilmek üzere, belirsiz süreli işçi alımı yapılacağı bildirildi.

2022 TCDD Personel Alımı İlanı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, yeni hafta ile birlikte personel alımı ilanını yayınladı. Kurum tarafından yayınlanmış olan ilana göre belirsiz süreli işçi sözleşmesi ile birlikte, kurum bünyesine teşkil işçilerinin dahil edileceği bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. TCDD, ilgili pozisyon için 180 yeni işçinin alınacağını duyurmuş oldu.

2022 TCDD Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Haber

Yeni dönemde TCDD bünyesinde istihdam edilmek isteyen adaylar için ilan başvuru şartları yayınlandı. Buna göre TCDD bünyesinde, teşkil işçisi pozisyonunda görevlendirilmek isteyen adayların sağlamaları gereken şartlar, şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Çok tehlikeli ve tehlikeli pozisyonda sayılan ilana başvuru yapmak için erkek olmak
  • 31 yaşını aşmamış olmak
  • Üniversitelerin önlisans programlarının birinden mezun olmuş olmak
  • Mesleği devamlı yapmaya engel olabilecek bir rahatsızlığa sahip olmamak
  • Herhangi bir suç geçmişine sahip olmamak
  • Askerlik ile ilişiği bulunmamak
  • İlgili pozisyon için belirlenmiş olan KPSS şartını ve diğer özel ilan şartlarını sağlıyor olmak

2022 TCDD Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları

TCDD’nin 2022 kadrolarında istihdam edilmek isteyen adaylar için 11 Mart tarihine kadar İŞKUR tarafından işgücü talepleri listesi yayınlanacaktır. 7- 11 Mart tarihleri arasında yayınlanacak olan İŞKUR TCDD ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar, İŞKUR’un resmi internet sitesinden başvuru yapabileceklerdir.
Adaylar, ilgili ilan şartlarını taşımaları halinde TCDD’ye çağırılacak ve bir sınava tabi tutulacaklardır. İlgili sınavdan alınan puanın yüzde 50’si ve KPSS puanının yüzde 50’si sonucunda en yüksek puanı alan 180 kişi TCDD kadrosuna dahil edilecektir.