2022 Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personel alımı ilanı yayınlandı: En az lise mezunu personeller alınacak!

2021 yılının tamamlanması ile birlikte, yeni dönemde kadrolarında ki eksiklikleri belirleyen kamu kurum ve kuruluşları, konu ile ilgili araştırmalarından sonra 2022 yılının ilk haftası itibari ile ilana çıkmaya başladı. İlana çıkan kurumlara Tapu ve Kadastro Müdürlüğü de eklendi. Müdürlük Türkiye genelinde alımların başlayacağını duyurdu. İşte Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personel alımı açıklamasının detayları…

2022 Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personel alımı ilanı yayınlandı: En az lise mezunu personeller alınacak!

Kadro Dağılımı Yapıldı!

Tapu ve Kadastro Müdürlüğünün 2022 yılına dair personel alımı ilanında, kadroya dahil edilecek olan personellerin farklı branşlarda istihdam edileceği duyuruldu. Toplamda 407 kişinin istihdam edileceğinin açıklandığı ilanda, bölümlere göre kontenjan dağılımları şu şekilde yapıldı:
• Sözleşmeli Büro Personeli: 5 Kişi
• Sözleşmeli Tekniker: 302 Kişi
• Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 100 Kişi

Başvuru Tarihi ve Şekli Açıklandı!

Kamu kurum ve kuruluşlarında işe girerek, iş hayatını garanti almak isteyen kişileri sevindiren iş ilanını paylaşan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, kadrolara dahil olmak isteyen adayların başvurularını ne zaman iletmesi gerektiğini duyurdu. Buna göre açılan 3 kadrodan herhangi birine dahil olmak isteyen adayların 7 Ocak 2022 tarihine kadar başvurularını iletmeleri gerekmektedir.
Müdürlüğün iş alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını e-Devlet aracılığı ile yapmalıdır. Bu yöntem dışında kalan diğer başvuru yöntemleri dikkate alınmayacaktır.

İlana Başvuru Şartları Duyuruldu!

Belirtilen kadrolardan herhangi birine başvuru yapmak isteyen adayların sahip olması gereken genel şartlar, Müdürlük tarafından duyuruldu. Müdürlük genel başvuru şartlarını şu şekilde sıraladı:
• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu esasına göre belirlenmiş olan şartları sağlıyor olmak
• Herhangi bir kamu kurum ya da kuruluşunda, başvuru yapılacak olan ilan ile aynı unvan ile sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ilana başvurmak isteyen adayların sahip olması gereken özel şartları da aynı ilanında duyurdu. Buna göre Büro Personeli ve Tekniker kadrolarına başvurmak isteyen adayların sağlamaları gereken özel şartlar şu şekilde belirlendi:
• KPSS’nin (B) P3 türünden en az 70 puan almış olmak
• İlgili kadroya ilişkin bölümlerden mezun olmuş olmak