2022 Sermaye Piyasası Kurumu personel alımı ilanına başvurular pazartesi günü başlıyor: 29 personel alınacak!

2022 dönemi itibari ile kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşları sevindirecek olan bir yeni ilan daha yayınlandı. Sermaye Piyasası Kurumu pazartesi itibari ile 29 personel istihdam edilecek olan ilanı başvurulara açacak. İşte 2022 Sermaye Piyasası Kurumu personel alımı ilanının ayrıntıları…

2022 Sermaye Piyasası Kurumu personel alımı ilanına başvurular pazartesi günü başlıyor: 29 personel alınacak!

2022 yılının gelmesi ile birlikte pek çok kamu kurum ve kuruluşu yeni döneme ait eksik kadroları belirleyerek, personel alımı ilanlarını yayınlamaya başladı. Yayınlanan ilanların arasına bir yenisini de Sermaye Piyasası Kurumu ekledi.

Kurum 2022 yılında 29 personelin, kendi bünyelerinde istihdam edileceğini açıkladı. Kurumun bünyesinde istihdam edilmek isteyen vatandaşlar, personel alımı ilanının detaylarını araştırmaya başladı.

Alımlar İki Farklı İlde Olacak!

Sermaye Piyasası Kurumu’nun 2022 personel alımı ilanının ayrıntıları ortaya çıktı. Kurum yeni dönemde bünyesine dahil edeceği personelleri Ankara ve İstanbul illerinde görevlendirecek. İşe alınan personeller memur, teknisyen, aşçı ve hizmetli kadrolarında istihdam edilecek.

2022 Sermaye Piyasası Kurumu Personel Alımı İlanının Başvuru Şartları

2022 yılı itibari ile Sermaye Piyasası Kurumu’nun açmış olduğu teknisyen, memur, aşçı ve hizmetli kadrolarından birinde istihdam edilmek isteyen vatandaşlar için ilanın başvuru şartları yayınlandı. Kurum genel başvuru şartlarını şu şekilde belirledi:
• Hizmetli ve aşçı kadrolarına başvuru yapmak isteyenlerin 30 yaşından gün almamış olması
• Teknisyen ve memur kadrolarına başvuru yapmak isteyenlerin 35 yaşından gün almamış olması
• İlgili bölümlerde belirtilen mesleklerin icra edilmesini engelleyecek bir rahatsızlığın olmaması
• İlgili kadro için belirlenmiş olan KPSS puanının alınmış olması

2022 Sermaye Piyasası Kurumu Personel Alımı İlanı Başvuru Tarihleri ve Başvuru Yöntemi

Yeni dönem itibari ile Sermaye Piyasası Kurumu’nun kadrolarına dahil olmak isteyen vatandaşların başvuruları 17 Ocak 2022 Pazartesi günü itibari ile kabul edilmeye başlanacak. Adaylar 1 Şubat 2022 tarihine kadar başvurularını iletmeye devam edebilecek.

Sermaye Piyasası Kurumu’nun 2022 ilanına başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını, kurumun resmi internet sitesi üzerinden iletmeleri gerekecek. Online başvuru dışında kalan başvuru yöntemleri dikkate alınmayacak.