2022 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilanı yayınlandı: Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alınacak!

Birçok vatandaşın merak ile beklediği Avrupa Birliği kapsamlı iş ilanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlandı. Bakanlık, 2022 yılı içerisinde bünyesine dahil edeceğini personel sayısını açıkladı. İşte Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı ilanı ile ilgili haberin detayları…

2022 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilanı yayınlandı: Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alınacak!

Her yıl olduğu gibi bu yılda Avrupa Birliği kategorisinde yayınlanacak olan personel alımı ilanları, birçok vatandaş tarafından merak ile bekleniyordu. Vatandaşların bu meraklı bekleyişi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının personel alımı ilanı ile son buldu. Bakanlık, yeni dönem içerisinde kadrosuna Uzman Yardımcısı kategorisinden alımlar yapılacağını açıkladı.

10 Kişi Alınacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yaptığı son açıklama ile milyonlarca vatandaşa umut oldu. Bakanlığın açıklamasına göre 2022 yılı içerisinde 10 kişinin Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kategorisinde istihdam edileceğini bildirdi. Bakanlık, kadroya dahil edilecek olan personellerin, düzenlenecek olan sınav ile belirleneceğini duyurdu.
Bakanlık kadroya başvuru yapmak isteyen adayların, sağlamaları gereken KPSS şartlarını şu şekilde belirtti:
• Çevre Mühendisliği: KPSS P3
• Endüstri Mühendisliği: KPSS P3
• Hukuk: KPSS P4
• İktisat: KPSS P14 – KPSS P15 – KPSS P16 – KPSS P17
• İşletme: KPSS P24 – KPSS P25 – KPSS P26 – KPSS P27
• Uluslararası İlişkiler: KPSS P34 – KPSS P35 – KPSS P36 – KPSS P37

Başvuru Şartları Yayınlandı!

2022 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrolarına başvuru yapmak isteyen adayların sağlamaları gereken şartlar, Bakanlık tarafından şu şekilde belirlendi:
• Kadroların ilan edildiği bölümlerden birinden mezun olmak
• 202 ve 2021 yılında düzenlenmiş olan KPSS’nin belirtilmiş olan puan türünden en az 70 puan almış olmak
• Avrupa Birliği içerisinde geçerliliği olan dillerden en az birine hâkim olmak ve hâkim olunan dil ilgili en C seviyesinde belgeye sahip olmak
• 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olmak

Sınav Başvuru Şekli ve Başvuru Tarihleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2022 Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrolarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvurularını e-Devlet üzerinden yapabileceklerdir. Bu yöntem dışında kalan herhangi bir yöntem aracılığı ile ilgili kadroya başvuruda bulunan adayların, başvuruları dikkate alınmayacaktır.
Bakanlığın ilgili ilanına başvuru yapmak isteyen adayların, başvurularını 17 Ocak 2022 – 1 Şubat 2022 tarihleri arasında iletmeleri gerekmektedir.