2022 POMEM alımında yeni gelişme: Kontenjanlar yükseltildi!

2022 kadro açıklıklarını belirledikten sonra ilana çıkan kurumlar arasında yer alan POMEM, yeni duyurusu ile adayları sevindirmeyi başardı. Daha önce açıklamış olduğu 2022 POMEM kontenjan sayısının, yeni bir karar ile yükseltildiğini duyuran kurum, bu sayede yeni dönem için daha fazla kişinin istihdam edilmesini sağlayacak. İşte 2022 POMEM kontenjanları ile ilgili haberin detayları…

2022 POMEM alımında yeni gelişme: Kontenjanlar yükseltildi!

2021 yılının tamamlanması ile birlikte, yeni dönem için tek tek ilana çıkan kurumlar, 2022 yılında istihdam edilecek personel sayılarını açıkladı. Yeni dönem için personel alımı yapacak kurumların arasında yer alan POMEM de geçtiğimiz günlerde, kadrolarını açıklamıştı. Bu açıklamanın üzerine, kurum tarafından bir son dakika açıklaması daha yapıldı. POMEM 2022 personel alımı kadrolarında ki kontenjanını yükselttiğini duyurdu!

Kontenjan 10 Bin Oldu!

Milyonlarca adayın merak ile beklediği 2022 POMEM personel alımı ilanı geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Kurumun yayınladığı ilana göre yeni dönem içerisinde farklı eğitim düzeylerine sahip olan hem erkek hem de kadın adayların arasından 8 bin kişi istihdam edilecekti. Başvurularının hala sürdüğü bu ilan, son dakika hamlesi ile kurum tarafından güncellendi. Buna göre daha önce 8 bin olarak duyurulmuş olan 2022 POMEM kontenjanı, 10 bin olarak açıklandı.

Yeni Kadro Dağılımları Nasıl Oldu?

POMEM’in 2022 kadro alımlarında daha önceden duyurmuş olduğu 8 bin kişilik kontenjanı, 10 bin kişi olarak güncellemesinin ardından birçok kişi yeni kadro dağılımının nasıl olduğunu araştırmaya başladı. POMEM, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada yeni kadro dağılımının şu şekilde olduğunu ilan etti:
• Lisans mezunu adaylardan toplam 8 bin kişi: 6 bin 400 erkek, bin 600 kadın
• Önlisans mezunu adaylardan toplam 2 bin kişi: bin 600 erkek, 400 kadın

2022 POMEM İlanı Başvuru Tarihleri

2022 POMEM alımlarının kontenjan sayısının yükseltildiğini duyan birçok aday, konu ile ilgili olarak umutlanarak ilana başvuru tarihlerini kaçırıp kaçırmadığını araştırmaya başladı.
2022 yılında kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen adayların POMEM kadrolarına dahil olabilmeleri için gereken şartları sağlamaları ve başvurularını ilgili kuruma 7 Ocak 2022 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

SONRAKİ HABER