2022 Polis Maaşları belli oldu! En düşük polis maaşı ne kadar oldu?

2021 yılına ait olan enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra gözler yeni dönem personel maaşlarına çevrildi. Vatandaşlar yeni dönem içerisinde alacakları net maaşları araştırmaya başladı. Polislik mesleğine sahip olan kişilerin, 2022 yılında kaç para maaş alacağı en çok araştırılan konular arasında yer aldı. İşte yeni dönem polislik maaşları ile ilgili haberin detayları…

2022 Polis Maaşları belli oldu! En düşük polis maaşı ne kadar oldu?

2021 yılını geride bıraktığımız ilk hafta içerisinde, yeni dönemde geçerli olacak olan birçok yeni düzenlenme tek tek açıklanmaya başladı. Son yapılan kabine toplantısı sonrasında alınan kararları açıklamak üzere kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ile birçok meslek grubunun yeni dönem maaşları netleşmiş oldu. Açıklamalardan sonra milyonlarca vatandaş yeni maaşlarını öğrenmek üzere araştırmaya yapmaya başladı.

TÜİK Enflasyon Verilerini Açıkladı!

Kamu personellerinin 2022 yılında alacakları maaşların netleşmesi, herkes tarafından heyecan ile bekleniyordu. Memur maaşlarının hesaplanması üzerinde direkt olarak etkili olan enflasyon verilerinin TÜİK tarafından açıklanması ile birlikte, yeni dönem içerisinde maaşlara uygulanacak olan en düşük zam oranı belli oldu.
Türkiye İstatistik Kurumu başta memur maaşlarını belirlemede etkili olan 2021 enflasyon verilerini açıkladı. Kurumun açıklamasına göre 2021 yılı aralık ayı enflasyon oranı yüzde 13,58 olarak ilan edildi. Aynı açıklamada 2021 yılı genel enflasyon oranının yüzde 36,08 olarak duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ek Zam Haberi Verdi!

TÜİK’in enflasyon verilerini açıklamasından sonra hesaplanan yeni dönem memur maaşlarına yüzde 28,00 oranında zam yapılması gerektiği bildirilmişti. Ancak gün içerisinde gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca memura ek zam müjdesi verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni dönem memur maaşları ile ilgili yaptığı açıklama, birçok vatandaş tarafından merak ile takip edildi. Erdoğan, yapmış olduğu açıklama ile birlikte yeni dönem memur maaşlarına yapılacak olan zam oranının yüzde 28’den yüzde 30,5’e yükseltildiğini duyurdu.

Polis Maaşları Ne Kadar Oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memur maaşlarına yeni dönem içerisinde yapılacak olan zam oranlarını açıklamasından sonra, hali hazırda polislik mesleğini icra eden ya da polis olma hayali kuran milyonlarca vatandaş polislik maaşlarını araştırmaya başladı. Buna göre 2022 yılı polis maaşları şu şekilde belirlendi:
• Başkomiser (3/1): 11 bin 118 TL
• Polis (8/1): 9 bin 741 TL