2022 PÖH JÖH Alımı Yapılacak Mı? PÖH JÖH Başvuru Şartları Neler?

Kamu kurumlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşların sıklık ile araştırdıkları meslek kolları içerisinde yer alan Jandarma Özel Harekât ve Polis Özel Harekât, 2022 yılında da arama motorlarında en fazla sorgulanan konu başlıkları arasında yer aldı. Peki yeni dönemde PÖH ve JÖH alımı yapılacak mı? İşte özel harekatçı alımlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

2022 PÖH JÖH Alımı Yapılacak Mı? PÖH JÖH Başvuru Şartları Neler?

Yeni dönemde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde özel harekatçı pozisyonunda istihdam edilmek isteyen vatandaşlar, bu yıl içerisinde ilgili meslek kollarına ilişkin alımların yapılıp yapılmayacağını öğrenmek amacı ile heyecanlı bekleyişlerini sürdürüyorlar. Konu ile ilgili sıkça araştırmalar yapan vatandaşlar, olası bir ilanının yayınlanması durumunda, hangi şartları sağlamaları gerektiğini merak ediyorlar.

PÖH ve JÖH Alımları Yapılacak Mı?

2022 yılında EGM kadrolarında PÖH, JGK kadrolarında JÖH olarak görev almak isteyen vatandaşlar, kamu ilanlarının arka arkaya yayınlandı şu günlerde kendi hayallerini destekleyecek personel alımı ilanının yayınlanıp yayınlanmayacağını merak ediyorlar.
PÖH ve JÖH alımlarına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen sene başında 10 bin kişilik POMEM ilanının yayınlanması ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun JÖH kadrolarında ki eksikliklerin yabancı personeller ile giderildiğini açıklaması, bir süre daha alımların yapılmayacağı yönünde yorumların yapılmasına sebep oldu.

JÖH Personel Alımı İlanları Başvuru Şartları Neler?

2022 PÖH JÖH Alımı Yapılacak Mı? PÖH JÖH Başvuru Şartları Neler?

EGM’nin ya da JGK’nın olası bir personel alımı ilanı yayınlaması durumunda hangi başvuru şartlarını sağlamaları gerektiğini merak eden adaylar, konuya ilişkin araştırmalarını sürdürüyorlar. Henüz alımlara ilişkin resmi bir açıklama olmaması sebebi ile başvuru şartlarında bir güncelleme yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor.
Şimdiye kadar yapılmış olan JÖH alımları için belirlenmiş olan başvuru şartları şu şekildeydi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Arşiv ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak
  • 164 cm ve üzeri boy uzunluğuna sahip olmak
  • Mesleği engelleyecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak

PÖH Personel Alımı İlanları Başvuru Şartları Neler?

En son yapılan PÖH alımları için belirlenmiş olan başvuru şartları şu şekilde duyurulmuştu:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az lise mezunu olmuş olmak
  • Mesleği engelleyecek devamlı bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • 18-27 aralığında beden kitle endeksine sahip olmak