2022 ÖSYM Sınav Takvimi1 KPSS Önlisans ve Lise Sınav Ücreti Tarihi ve Başvuru İşlemleri

Lise ve Önlisans düzeyinden 2022'de KPSS'ye girecek adaylar ne zaman başvuru yapacaklar? KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar olacak? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

2022 ÖSYM Sınav Takvimi1 KPSS Önlisans ve Lise Sınav Ücreti Tarihi ve Başvuru İşlemleri

Lise eğitimlerini tamamlayanlar ile üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan adaylar için 2022 KPSS çok önemli. Kamu kurumlarında memur olmak isteyen adaylar ilk aşama olarak ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı engelini atlatacaklar. Uzun süredir KPSS için çalışan adaylar sınav süresinin yaklaşmasıyla birlikte başvuru işlemlerini daha yakından takip etmeye başladılar.

Peki 2022'de önlisans veya ortaöğretim KPSS sınavına girecek adaylar başvurularını ne zaman yapacaklar. Başvurular nasıl yapılacak? Geç başvuru tarihleri ne zaman? İşte tüm o bilgiler.

ÖNLİSANS VE LİSANS KPSS NE ZAMAN? 2022 TARİHLERİ

ÖSYM sınav takviminde yer alan bilgilere göre; başvuru işlemlerine erken başlayacak olan grup önlisans mezunları olacak. Lise mezunları için süreç daha geç başlayacak.Takvim kapsamında...

Önlisans KPSS için

Önlisans mezunu olan adaylar için KPSS başvuru süreci Ağustos ayında başlayacak. Önlisans mezunları 2 Ağustos ile 9 Ağustos tarihleri arasında başvurularını ÖSYM'nin sitesinden yada ÖSYM Sınav Merkezlerinden tamamlayacaklar. Bu tarihlerde başvurularını yapamayanlar 23 ve 24 Ağustos tarihinde geç başvuru hakkından faydalanacaklar. 2022 Önlisans KPSS 2 Ekim tarihinde düzenlenecek.

Lise KPSS için

Lise mezunları için başvuru işlemleri Eylül ayında tamamlanacak. 1 Eylül tarihinde başlayacak Lise KPSS Başvuru işlemleri 13 Eylül tarihinde sona erecek. Geç başvuru tarihleri 21 ve 22 Eylül olarak ilan edildi. Başvurularını tamamlayanlar 6 Kasım tarihinde sınava girecekler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar başvurularını ÖSYM'nin web sitesinden online olarak kendileri yapabilecekler. Resmi eski olan ve yenilemesi gerekenlerin ÖSYM sınav Merkezlerine gitmeleri gerekiyor. Başvurular ÖSYM'den form doldurulması ve ardından sınav ücretinin yatırılmasıyla tamamlanacak.