2022 ÖSYM Mobil YKS tercih ekle nasıl yapılır? Tercih ekleme alanına ne yazılır?

Milyonlarda aday için Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın tamamlanmasının ardından tercih süreci başladı. 2022 ÖSYM Mobil YKS tercih ekle nasıl yapılır? Tercih ekleme alanına ne yazılır?

2022 ÖSYM Mobil YKS tercih ekle nasıl yapılır? Tercih ekleme alanına ne yazılır?

2022 ÖSYM Mobil YKS tercih ekle nasıl yapılır? Tercih ekleme alanına ne yazılır? Milyonlarda aday için Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın tamamlanmasının ardından tercih süreci başladı. Tercih sürecinin başlangıcı Prof. Dr. Halis Aygün'ün yaptığı duyuru ile resmen başladı. Kaç gündür merakla beklenen 2022 YKS tercih kılavuzunun güncellenmesini bekleyen öğrenciler bu konu ile ilgili açıklama beklenirken hem kılavuz hem de tercihler resmen başladı.

Milyonlarca üniversite adayı tercihlerin başlaması ile birlikte ÖSYM'nin mobil uygulaması üzerinden nasıl tercih yapacaklarını araştırmaya başladılar. Tercih ekleme alanına ne yazılacağını araştıran öğrenciler detayları merak ediyor. Gündemde ki en önemli konular arasında yer alan tercih ekleme kısmına ise neler ekleneceği sorgulanırken detaylar ise Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

TERCİH EKLE KISMINA NE YAZILIR?

2022 ÖSYM Mobil YKS tercih ekle nasıl yapılır? Tercih ekleme alanına ne yazılır?Milyonlarca öğrenci ekran görüntüleri ile Twitter'da merak ettiklerini araştırmaya başladı. Buna göre ise mobilden tercih yapacak olan öğrenciler ekleme alanına nasıl tercih yapacaklarını sorgulamaya başladı. Öğrenciler bu sene ilk kez değişen arayüz sonrasında tercihlerini nasıl yapacaklarını merak ederken detaylar ise Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

Gelen bilgilere göre ise tercih kılavuzu üzerinde yer alan üniversitelerin kodlarını alarak tercih ekleme alanında ki kutucuğa yazarak arama yapmanız gerekiyor. Bu şekilde aramaları gerçekleştirmenizin ardından tercihlerinizi "Tercih Ekle" kısmından kolay bir şekilde sıralayabilirsiniz.

TERCİH KODU NEDİR?

Tercih kodu, açılan tercih ekranında yukarıdaki arama kısmına tercih edilecek olan okulun isminin yazılmasıyla seçilen okulun ilgili okulun bölümünün kodudur.

TERCİH KODU NASIL ALINIR?

Tercih kodunu ÖSYM'nin açıkladığı tercih kılavuzu üzerinden veyahut da YÖK atlas üzerinden daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. YÖK Atlas tercih robotundan lisans veya ön lisans sihirbazı yazan alana tıklayarak açılan sayfadan mezun olduğunuz bölümü seçebilirsiniz.