2022 Öğretmen atama sonuçları açıklandı mı? İl içi öğretmen atama sonuçları..

Uzun zamandır beklenen öğretmen atamalarının açıklanma zamanı yaklaştı. Peki öğretmen atamaları ne zaman paylaşılacak?

2022 Öğretmen atama sonuçları açıklandı mı? İl içi öğretmen atama sonuçları..

Bundan kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı kabine toplantısında öğretmen atamaları için müjdeli haberi vermişti. Bu habere göre 20 bin öğretmenin atamasının yapılacağı duyuruldu. Açıklamanın ardından uzun süredir atama bekleyen milyonlarca aday oldukça heyecanlandı. Bu açıklama ile birlikte atama bekleyen milyonlarca aday ne atamaların ne zaman yapılacağı gibi konular üzerinde araştırma yapmaya başladılar. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ATAMA AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan kısa bir zaman önce öğretmenlere müjdeyi vermişti. 20 bin atamanın gerçekleşeceğini açıklamasının ardından detaylar kısa süre içerisinde merak konusu haline geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konu ile ilgili açıklaması şu şekildeydi;

"Öğretmen adaylarımız için de bir müjdemiz var: Bu yıl için söz verdiğimiz 20 bin yeni öğretmen atamasıyla ilgili süreç, önümüzdeki günlerde Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılacaktır. Böylece, hükûmetlerimiz tarafından atanan öğretmen sayısı, 730 binden 750 bine çıkacaktır. Bir başka ifadeyle, ülkemizdeki mevcut 1,2 milyon öğretmenin üçte ikisi bizim dönemlerimizde atanmış oluyor. Yeni atama sürecinin öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum."

Bu açıklamanın ardından atama sonuçlarının ne zaman yapılacağı pek çok aday tarafından merak konusu haline geldi. Oldukça uzun bir zamandır beklenilen atamanın ne zaman gerçekleşeceği üzerine araştırma yapan milyonlarca aday ve yakınları yakın zamanda atama sonuçlarının açıklanacağı bilgisine ulaştılar.

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Milli eğitimin kendi internet sitesi üzerinde paylaşılacak olan il içi atama sonuçlarının bugün yani 19 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacağı öğrenildi. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz bir karar alınmayarak açıklama da yapılmadı. Durum bu şekilde iken atama bekleyen pek çok öğretmen adayı ekran başında beklemeye başladı. Sonuçların birkaç saat içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kendi resmi internet sitesinde paylaşılması bekleniyor.