2022 MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Yerleştirme Nasıl Yapılacak?

MSÜ tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin askeri öğrenci adaylarının meraklı bekleyişi sürüyor. Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

2022 MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Yerleştirme Nasıl Yapılacak?

13 Mayıs 2022 tarihinde sona eren Milli Savunma Üniversitesi tercihleri için askeri öğrenci adaylarının meraklı bekleyişi sürüyor. Adaylar tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklama geldi.

MSÜ 2022 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları askeri öğrenci teminine ilişkin 2. seçim aşamasına çağrılacak adayların tercih sonuçları 20 Haziran 2022 Pazartesi günü açıklanacak.

TERCİH SONUÇLARINA GÖRE YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Harp Okulları için 2022 YKS Temel Yeterlilik Testi ile Alan Yeterlilik Testlerine, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2021 TYT'ye girmeyen ya da 2022 YKS'ye başvuru yapmayan adaylar askeri okullara yerleştirilmeyecek.

2022 MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Yerleştirme Nasıl Yapılacak?

Yerleştirme işlemleri yapılırken Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları için değerlendirme ayrı ayrı yapılacak. Harp Okullarına yerleşmeye hak kazanıp da intibak eğitimine katılıp ayrılan adaylar, Meslek Yüksek Okullarına tercih yapsa dahi tercihler dikkate alınmayacak.

Yerleştirme işlemleri, tercih önceliği ve aday değerlendirme puanına göre yapılacak. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları tercihi yapan adaylar arasından Harp Okulları'nın intibak eğitimine katılan adaylar, Astsubay Meslek Yüksekokullarına sıra gelse bile geçiş yapamayacak.