2022 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM'den Açıklama Geldi mi?

Askeri üniversitelere girmek isteyen adayların katıldığı Milli Savunma Üniversitesi sınavına ilişkin sonuçlar henüz açıklanmadı. 2022 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde.

2022 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM'den Açıklama Geldi mi?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme sınavı için ÖSYM, 13 Ocak- 9 Şubat 2022 tarihleri arasında aday başvurularını aldı. Geç başvurular da 22 Şubat 2022'de yine ÖSYM üzerinden alındı. Başvurular sona erdikten sonra ÖSYM tarafından bir açıklama yapılarak 135 dakika olan 2022 MSÜ sınav süresinin 165 dakikaya çıkarıldığı duyuruldu.

Sınav, lisans düzeyinde askeri eğitim alacak öğrencilerin belirlenmesi amacıyla yapıldı. Milli Savunma Üniversitesi sınavında başarılı olanlar, mülakata girebilmek için YKS'ye de girecekler.

2022 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM'den Açıklama Geldi mi?

Sınav 27 Mart 2022 tarihinde ÖSYM tarafından yapıldı. Adaylara sınavda temel matematik testinden 40, sosyal bilimler testinden 20, Türkçe testinden 40, fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru soruldu. Sınava ilişkin sonuçların açıklanması ile adaylar sınav sonuçlarını sadece 2022 yılı içerisinde kullanabilecekler.

2022 MSÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
ÖSYM sınav takviminde yer alan bilgilere göre Milli Savunma Üniversitesi giriş sınavına ilişkin sonuçlar, 14 Nisan 2022 tarihinde ÖSYM resmi sitesinde yayımlanacak duyuru ile açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarına T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yaparak ulaşabilecek. Sınava giren tüm adayların ilgili test grubundan aldığı ham puana göre testin ortalaması ve standart sapması hesaplanacak. Tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması ile 10 puan hesaplanacak.

2022 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM'den Açıklama Geldi mi?

ÖSYM DUYURDU: YSK, AYT VE TYT'YE DE GİRMELERİ GEREKİYOR
2022 MSÜ sınavına giren öğrenciler, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2. seçim aşamalarına girebilmek için 18 Haziran- 19 Haziran 2022 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılacak YKS sınavına girmeleri gerekiyor. Harp okuluna girecek öğrencilerin TYT ve AYT'ye, Astsubay Meslek Yüksekokulları'na girecek öğrencilerin de TYT sınavına girmeleri gerekiyor.

SONRAKİ HABER