2022 MSÜ Harp Okulları sınav sonuçları açıklandı! e-Devlet şifresiyle sorgulama

Milli Savunma Üniversitesi tarafından yayımlanan bir duyuru ile 2022 yılı Harp Okulları sınav sonuçlarının açıklandığı bildirildi.

2022 MSÜ Harp Okulları sınav sonuçları açıklandı! e-Devlet şifresiyle sorgulama

Milli Savunma Üniversitesi tarafından yayımlanan sınav sonuç açıklama duyurusunda, öğrencilerin sınav sonuç belhelerini e-dDevlet şifreleri ile MSÜ Çağrı Sınav Durumu menüsünden öğrenebilecekleri bildirildi. Bu kapsamda öğrenciler MSÜ sınav sonuç ekranına e-Devlet şifreleri ile giriş yapacaklar. Daha sonra sonuçlarını görüntüleyecekler.

SONUÇLARI ÖĞRENEN ADAYLAR NE YAPACAKLAR?

Sınav sonuçlarını öğrenen adaylar; Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Harp Okullarına "Aday Yerleştirme İşlemleri" kapsamında aday çağırma işlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerini yapacaklar. Aday Çağrı İşlemleri 15 Ağustos tarihinde başlayacak ve 29 Ağustos tarihinde sona erecek. Bu aşamanın da tamamlanmasının ardından Aday Kesin Kayıt İşlemleri 15 Ağustos ile 1 Eylül tarihlerinde tamamlanacak.

Bakanlık duyurusunun devaında ise öğrenciler için bir uyarıda bulundu. O açıklamada "15 Ağustos 2022 tarihinden itibaren, Sıralama Listelerinde yer alan adayların tercih ettikleri okullardaki "Aday Değerlendirme Puanı Sıraları" ile ilgili okullarda çağrı yapılan en son adayın "Aday Değerlendirme Puanı Sırası" kontenjanlar dolana kadar her gün https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Aday çağrı işlemleri hakkında da bilgi veren kurum "15 Ağustos 2022 tarihinden itibaren https://www.msu.edu.tr internet adresinden yayınlanan listelerde yer alan adaylara "Aday Çağrı Komisyonu" tarafından; 2022-MSÜ sınavına müracaat ederken ÖSYM'ye ve https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden tercih yaparken belirttikleri telefon numaralarından kayıt yaptırma hakkını kazandıkları okul için çağrı yapılacaktır." bilgilendirmesinde bulundu.