2022 MEB- EKYS Başvuruları ÖSYM Tarafından Alınmaya Başlandı !

ÖSYM, 2022 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular ne zaman sona erecek? Sınav ücreti ne kadar?

2022 MEB- EKYS Başvuruları ÖSYM Tarafından Alınmaya Başlandı !

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile 2022 yılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı başvuruları başladı. Sınava girmek isteyen adaylar başvurularını 3 Şubat- 10 Şubat 2022 tarihleri arasında yapabilecek. Geç başvurular ise 18 Şubat 2022 tarihinde yapılacak.

ÖSYM TARAFINDAN DUYURU YAYIMLANDI

ÖSYM tarafından sınav başvurularına ilişkin yayımlanan duyuruda: "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2022-MEB-EKYS) 20 Mart 2022 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 03 – 10 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir." ifadeleri yer aldı.

SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Sınava başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapılacak.

Sınava girecek adaylar bankalara ÖSYM adına 285,00 TL sınav ücreti yatıracaklar. Geç başvuru gününde başvuru yapacak adaylar ise 427,50 TL olarak yatıracaklar.

Sınava başvuracak adayların Millî Eğitim Bakanlığında öğretmen olması gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvurusu sistem tarafından engellenecek.

Sınav 20 Mart 2022 tarihinde yapılacak. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav merkezlerinde uygulanacak olan sınav 10.15'te başlayacak ve 150 dakika sürecek.

SONRAKİ HABER