2022 MEB AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı mı, Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi sınavları 10 Mart 2022'de sona erdi. Sınava giren adayların sınav sonuçları için meraklı bekleyişi başladı. AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022 MEB AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı mı, Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi Sınavları 1 Mart 2022'de başladı ve 10 Mart 2022'de de sona erdi. Sınavlar sona erer ermez sınava giren adayların sonuçlar için heyecanlı bekleyişi arttı. AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılmaya başlandı.

MEB AÇIKLAMA YAPTI MI, SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı sınav sonuçlarına ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Bir önceki sınav 10 Aralık 2021'de sona ermişti sonuçlar da 20 Aralık 2022'de açıklanmıştı. Bu süreye bakıldığında 2.dönem sınav sonuçlarının da 10 gün sonra yani 20 Mart 2022'de açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları erişime açıldığında "http://aolweb.aol.meb.gov.tr/" adresi üzerinden sonuçlara erişim sağlanacak.

Haber

100'lük sistem üzerinden uygulanan Açık Öğretim Lisesi puan sisteminde, öğrencilerin bir dersten başarılı olmaları için 45 puan almış olmaları gerekir. Sınav, her bir ders için 20 sorudan oluşacak ve her ders için 25 dakika süre olacak. Öğrenciler, online sınav sürecinde en fazla 15 dersten sınava girebilecekler. 100 puan üzerinden değerlendirilecek olan AÖL sınavında yanlışlar doğruları götürmeyecek.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILIR?

Sınavın yapılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 seçenekten oluşan 20 soru soruluyor. Her doğru cevap için 5 puan veriliyor. Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmüyor. Her ders için ayrı değerlendirme yapılıyor ve 100 puan üzerinden hesaplama yapılıyor.