2022 Mart Ayı Doğalgaz Faturası Yardımları Ne Zaman Yatacak? Doğalgaz Faturası Desteği

Yeni dönemde ihtiyaç sahipleri için geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden biri olan doğalgaz faturası desteği, vatandaşlar tarafından en sık sorgulanan konu başlıkları arasında ki yerini aldı. Peki, mart ayı yardımları ne zaman yatırılacak? İşte doğalgaz faturası yardımına ilişkin haberin ayrıntıları…

2022 Mart Ayı Doğalgaz Faturası Yardımları Ne Zaman Yatacak? Doğalgaz Faturası Desteği

Sosyal devlet olma yükümlülüklerini yerine getiren Türkiye Cumhuriyeti, ülke sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine, mağdur oldukları konu başlıkları altında karşılıksız destek vermeye devam ediyor.

Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından müjdelenen yeni dönem doğalgaz faturası desteği ile ihtiyaç sahiplerine ısınma yardımının yapılacağını belirten hükümet, son zamanlarda ilgili yardıma ilişkin sorgulamaların artmasına sebep oldu. Vatandaşlar, mart ayında hesaplara yatacağı söylenen doğalgaz yardımlarının ne zaman yapılacağını merak etmeye başladılar.

Doğalgaz Faturası Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Geçtiğimiz yılın sonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyurulmuş olan ve yeni yıla girilmesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı yardım açıklamaları ile kesinleşen doğalgaz faturası desteği, artan enerji fiyatları karşısında faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahiplerine ilaç gibi geldi.

2022 Mart Ayı Doğalgaz Faturası Yardımları Ne Zaman Yatacak? Doğalgaz Faturası Desteği

Daha önce yetkili isimler tarafından yapılan açıklamalara göre ilk yardım paralarının, mart ayı içerisinde hesaplara aktarılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Şimdiye kadar ilgili yardıma ilişkin net bir tarih paylaşılmadı. Ödemelerin, mart ayı bitmeden sisteme tanımlanması bekleniyor.

Doğalgaz Faturası Yardımı Ne Kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yeni dönemde kömür yardımına ek olarak doğalgaz yardımının da yapılacağını ilan etmişti. Bakan Yanık aynı açıklamada, ihtiyaç sahibinin yaşadığı bölgenin iklim şartlarına göre değişiklik gösterecek olan yardım tutarlarının 450- 1.150 TL aralığında değişiklik göstereceğini ifade etti.

Doğalgaz Yardım Paraları Nereye Yatacak?

Yeni dönem doğalgaz faturası destekleri, ihtiyaç sahiplerinin şahsi hesaplarına değil, PTT sistemine aktarılacak. E-devlet aracılığı ile yaptıkları doğalgaz faturası yardım başvurusu kabul edilmiş olan vatandaşlar, o aya ait doğalgaz faturaları ile PTT şubelerine başvuracak ve kendi isimlerine göre tanımlanmış olan doğalgaz desteğinin, fatura tutarından düşürülmesini sağlayacaklar.

SONRAKİ HABER