2022 KPSS sınavı kolay mıydı, zor muydu? İşte Türkiye gündemine giren KPSS sınav sorularına olan yorumlar

Türkiye'de bugün milyonlarca adayın girdiği Kamu Seçme Personel Sınavı olan KPSS lisans sınavı gerçekleştirildi. Buna göre ise vatandaşlar sınav ile ilgili adayların yaptıkları yorumları merak ediyorlar. Sınav nasıldı? 2022 KPSS sınavı kolay mıydı, zor muydu? İşte Türkiye gündemine giren KPSS sınav sorularına olan yorumlar

2022 KPSS sınavı kolay mıydı, zor muydu? İşte Türkiye gündemine giren KPSS sınav sorularına olan yorumlar

2022 KPSS sınavı kolay mıydı, zor muydu? İşte Türkiye gündemine giren KPSS sınav sorularına olan yorumlar - Türkiye'de bugün milyonlarca adayın girdiği Kamu Seçme Personel Sınavı olan KPSS lisans sınavı gerçekleştirildi. Buna göre ise vatandaşlar sınav ile ilgili adayların yaptıkları yorumları merak ediyorlar. Sınav nasıldı? Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün saat 10:15'de başladı. Adaylar sınava girmelerinin ardından sınavın kolay olup olmadığını araştırmaya başladı. Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da kolay mıydı, zor muydu soruları internette araştırılırken detaylar ise Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

31 Temmuz 2022 Pazar günü KPSS lisans sınavına giren milyonlarca aday bugün büyük bir heyecanla girdikleri sınavdan rahatlayarak çıktılar. Sınavın tamamlanmasının ardından internette sınav ile ilgili düşüncelerini paylaşan milyonlar bu noktada en merak edilen konulardan birisi olan sınav kolay mıydı, zor muydu sorularını yanıtlıyorlar. Buna göre ise sosyal medyada paylaşılan yorumlar oldukça merak ediliyordu. Peki sınav nasıl geçti? İşte detaylar..

KPSS 2022 KOLAY MIYDI?

KPSS 2022 sınavından çıkan adaylar sosyal medyada ve gerekli ortamlarda yaptıkları paylaşımlar sonrasında sınava dair değerlendirmeler kamugundemi.com adresinde yer edinecektir.

KPSS lisans sınavında 60 genel yetenek, 60 genel kültür olmak üzere toplamda adayların karşısına 120 soru çıkmaktadır. Adaylara 120 soru karşılığında ise verilen süre 130 dakikadır.

Sınavdan çıkan adaylardan gelen bilgiler doğrultusunda sınavın oldukça zorlayıcı olduğu öğrenildi. Adayların çoğu sınavın kolay geçtiğini söylerken çoğu ise sınavın zorlayıcı olduğundan bahsetti.

Buna göre ise sınava dair soru ve cevaplar Kamu Gündemi adresinde yer edinecek.

KPSS LİSANS SORU DAĞILIMLARI

  • Türkçe: 30 soru.
  • Matematik - Geometri: 30 soru.
  • Tarih: 25 soru.
  • Coğrafya: 18 soru.
  • Vatandaşlık: 9 soru.
  • Güncel Bilgiler: 6 soru.