2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı!

Bugün milyonlarca memurluk hayali ile yanış tutuşan vatandaşın girdiği KPSS lisans oturumu ve eğitim bilimleri oturumu sınavlarının soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı!

2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı!

2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı! Bugün milyonlarca memurluk hayali ile yanış tutuşan vatandaşın girdiği KPSS lisans oturumu ve eğitim bilimleri oturumu sınavlarının soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Merakla beklenen soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına adaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesinden erişebilecek. İşte ÖSYM tarafından gelen açıklama ve soru kitapçık / cevap anahtarları..

ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. "2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı"

"31 Temmuz 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 31 Temmuz 2022 tarihinde saat 17.50'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz."

KPSS LİSANS SORU KİTAPÇIK VE CEVAP ANAHTARLARI YAYINLANDI

Adaylar ÖSYM tarafından gelen açıklama sonrasında KPSS lisans ve eğitim bilimleri oturumlarına ait soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına "ais.osym.gov.tr" adresinden erişebilir. ÖSYM yaptığı açıklama ile birlikte kısa süre içerisinde detayları kamuoyu ile paylaştı.