2022 Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Akademisi Başkanlığı personel alımı duyurusu yapıldı. Peki, Jandarma Genel Komutanlığı başvurusu ne zaman, başvurular nasıl yapılacak? İşte ayrıntılar…

2022 Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından çok sayıda personel alımı yapılacağına ilişkin detaylar açıklandı. Başvuru kılavuzunda yer alan genel ve özel şartları sağlayan adayların e – Devlet aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekecek. 2022 yılı Jandarma sözleşmeli personel alımına ilişkin tüm detaylara ise başvuru kılavuzunda yer verilmiştir. Başvuru kılavuzunda yer alan şartları sağlayan ilgililerin elektronik ortam üzerinden hızlıca başvuru adımlarını takip ederek işlemlerini tamamlaması mümkündür.

Jandarma Kaç Sözleşmeli Personel Alacak?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından duyurusu yapılan sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar belli oldu. 2022 yılı için açıktan sözleşmeli personel teminine ilişkin yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı ile bağlı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere, açıktan temin usulüne göre 4 farklı unvanda toplam 104 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. İlgili kadrolara başvuru yapacak adaylar kılavuzda yer alan genel ve özel tüm şartları sağlamaları gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açıktan temin edilmek üzere alımı yapılacak unvanlar ise şunlardır:

  • Veteriner Hekim
  • Mütercim – Tercüman (Rusça)
  • Destek Personeli (Garson)
  • Destek Personeli (Hizmetli)

Jandarma Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elektronik ortam üzerinden başvurularını yapacak adaylar e – Devlet üzerinden, ‘’Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden başvuru adımlarını takip ederek işlem gerçekleştirebileceklerdir. T.C. kimlik numarası ve e – Devlet şifresi ile sisteme erişim sağlayanların kişisel iletişim bilgilerini güncelleyerek başvurularını tamamlamaları mümkündür. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Jandarma Personel Alımı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

28 Ocak – 13 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak başvurular, son başvuru tarihi itibariyle 23.59’a kadar devam edecek. İlgililerin açıktan temin usulüne göre yapılacak personel alımı için her bir kadro için ayrı olarak belirlenen özel şartları sağlaması gerekmektedir. İlgili şartları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Birçok farklı ilde personel temin edilmesi hedefleniyor.