2022 İcra Katibi Alımı Başladı: En Az Lise Mezunu 500 Kişi Alınacak! Kimler İcra Katibi Olabilir?

Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kapsamında 2022 icra katibi alımı başladı. Adliyelerde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 500 icra katibi alınacak. Kimler icra katibi olabilir? Haberimizde.

2022 İcra Katibi Alımı Başladı: En Az Lise  Mezunu 500 Kişi Alınacak! Kimler İcra Katibi Olabilir?

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan kapsamında adalet komisyonları tarafından yapılacak uygulamalı ve sözlü sınavlar neticesinde 500 sözleşmeli icra katibi alımı yapılacak. Sınava girecek adayların 2022 KPSS'den mezun oldukları alana göre en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Haber

BAŞVURU GENEL ve ÖZEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak, 35 yaşını tamamlamamış olmak, akıl sağlığı açısından görev yapmasına engel durumu olmamak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, en az lise mezunu olmak, uygulamalı/sözlü sınavda başarılı olmak.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN

17 Mart 2022 tarihine kadar sınava girmek isteyen adaylar, Adalet Bakanlığı İş Başvurusu ekranında
e-Devlet üzerinden başvuru yapacaklar. Bunun dışında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Başvuru sonucunda uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar, 11 Nisan 2022 tarihinde açıklanacak. Uygulamalı sınavlar 9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER

- Mezuniyet belgesi
- Bilgisayar daktilo dersinin başarıyla tamamlandığına dair belge
- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu
- Sağlık beyan formu
- F ya da Q klavye tercih formu

Uygulamalı sınava girip başarılı olan adaylar için sözlü sınav duyurusu yayımlanacak. Sözlü sınav süreci 23 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlayacak. Sözlü sınavda alan bilgisi, genel yetenek ve genel kültür, bir konuyu kavrayıp özetleme, davranış ve tepki ve genel görünümün meslek ile uyumu değerlendirilecek.