2022 Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandı: 3 farklı branşta 923 kişi istihdam edilecek!

2022 yılının ilk haftasında, yeni döneme dair kadro araştırması yapmaya başlayan vatandaşlara her gün bir personel alımı haberi gelmeye devam ediyor. Vatandaşları sevindirecek son paylaşım Gençlik ve Spor Bakanlığından geldi. Bakanlık yeni dönem içerisinde farklı branşlarda, birçok kişinin istihdam edileceğini duyurdu. İşte GSB personel alımı haberinin ayrıntıları…

2022 Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandı: 3 farklı branşta 923 kişi istihdam edilecek!

2021 yılını geride bıraktığımız ilk haftada, kamu kurum ve kuruluşları yeni döneme dair kadro açıklarını belirlemeye ve bu durumu ilan haline getirerek iş arayan vatandaşlar ile paylaşmaya başladı. Konu ile ilgili olarak, kariyer planlamasını kamu kurum ve kuruluşları üzerine yapmış olan adayları sevindirecek olan bir haber de Gençlik ve Spor Bakanlığından geldi. Bakanlık yeni döneme dair personel alımı ilanını ve buna bağlı olarak diğer detayları yayınladı!

Toplam 923 Kişi İstihdam Edilecek!

Yeni dönem içerisinde kadrosuna personel alımı yapılacağını duyuran Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu duyurusu ile milyonlarca kişiyi umutlandırdı. Bakanlığın bu açıklamasından sonra vatandaşlar ilana dair ayrıntıları araştırmaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2022 yılı içerisinde kadrosuna yeni personellerin alınacağını duyurdu. Bakanlık toplamda 923 kişinin kadrolarında istihdam edileceğini açıklayarak, bu sayının 3 farklı kategoriye paylaştırılacağını belirtti. Bakanlık, kadroların paylaştırılacağı bölümleri şu şekilde duyurdu:
• Spor Uzmanı
• Gençlik Çalışanı
• Psikolog

Hangi Bölümden Kaç Kişi Alınacak?

Bakanlığın 3 farklı kategoride personel alınacağını duyurmasından sonra hangi branştan, kaç kişinin alınacağını araştırmaya başlayan vatandaşların bu girişimi, Bakanlığın yeni açıklaması ile netliğe kavuştu. Bakanlık kontenjan dağılımını şu şekilde yaptı:
• Gençlik Çalışanı:500 kişi
• Spor Uzmanı: 373 kişi
• Psikolog: 50 kişi

Belirtilmiş olan kadrolara başvuru yapmak isteyen adaylara KPSS şartı konuldu. Buna göre kadrolara göre sağlanması gereken KPSS şartı şu şekilde belirlendi:
• Spor Uzmanı ve Psikolog kadrosu: P3 puan türünden en az 60 puan
• Gençlik Çalışanı kadrosu: P3 puan türünden en az 50 puan

Başvuru Şekli ve Başvuru Tarihleri Duyuruldu!

Belirtilmiş olan GSB kadrolarından birine başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 24 Ocak 2022 – 28 Ocak 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden iletebilecekler. İlanlara şahsen ya da posta yolu ile yapılan diğer başvurular ise değerlendirilmeye alınmayacak.

SONRAKİ HABER