2022 EKPSS Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar? Başvuru Nasıl Yapılır?

2022 EKPSS başvuru sürecini kaçıranlar için geç başvuru günü başladı. EKPSS geç başvuru ücreti ne kadar, geç başvuru nasıl yapılır? İşte EKPSS geç başvuru gününe ilişkin tüm detaylar...

2022 EKPSS Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar? Başvuru Nasıl Yapılır?

24 Nisan 2022 tarihinde ÖSYM tarafından uygulanacak olan EKPSS için geç başvurular başladı. 9 Mart 2022'de başlayan geç başvuru süreci, 10 Mart 2022'de sona erecek. 170 lira olarak belirlenen EKPSS başvuru ücretinin 45 lirası sınava girecek adaylar tarafından ödenecek. Geriye kalan tutar ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından adayların adına ÖSYM'ye yatırılacak.

Kamuda görev almak isteyen engelli bireylerin EKPSS başvuruları 27 Ocak-15 Şubat 2022 tarihleri arasında alındı. Bu süreler içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı başvuru yapamayan adaylar için geç başvuru süreci başlatıldı. Geç başvuru işlemleri ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden online olarak yapılacak. Geç başvuru günü olması nedeniyle bankalar üzerinden sınav ücreti ödemesi yapılamayacak. Sadece online ödeme yapılabilecek.

Haber

NİSAN AYINDA 81 İLDE YAPILACAK

2022 EKPSS, 81 ilde 24 Nisan 2022 tarihinde yapılacak. Tek oturumda uygulanacak olan sınav, 10.15'te başlayacak. Sınavda Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularından 60'ar soru olacak. Sınav süresi de 60 dakika olacak. Testler, sınava girecek adayların engel durumuna göre hazırlanacak ve her adayın engel durumuna göre uygulanacak.

EKPSS/kuraya; Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında
Yönetmelik” hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engeli olan adaylar başvuru yapabilecek. EKPSS'ye başvuru yaptığı halde sınava girmeyen adaylar, kuraya katılamayacaklar.