2022-DİB-MBSTS Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı! Cevap Kağıtları Erişime Açıldı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 DİB MBSTS sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Sonuçların açıklanmasının ardından cevap kağıtları erişime açıldı.

2022-DİB-MBSTS Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı! Cevap Kağıtları Erişime Açıldı

2022 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı, 12 Mart 2022 tarihinde ÖSYM tarafından yapıldı. Sınavın değerlendirme işlemleri tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden erişim sağlayabilecekler.

CEVAP KAĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI

Sonuçların açıklanması ile aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı. Adaylar 10 gün boyunca cevap kağıtlarına erişebilecek.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecekler. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek.

2022 DİB MBSTS Sınav Sonuçları İçin TIKLAYINIZ