2022 - 2023 Sabancı Vakfı bursu nasıl alınır, şartları nelerdir? Sabancı Vakfı burs ücretleri ne kadar?

Üniversite okuyan ve ihtiyacı olan öğrencilere burs veren kurumlardan biri de Sabancı Vakfı'dır. Peki Sabancı Vakfı'ndan burs nasıl alınır? İşte detaylar...

2022 - 2023 Sabancı Vakfı bursu nasıl alınır, şartları nelerdir? Sabancı Vakfı burs ücretleri ne kadar?

Sabancı Vakfı çok uzun senelerden bu yana hem eğitime hem de öğrencilere verdiği desteği ile bilinmektedir. Pek çok kuruma yardımda bulunarak çok uzun senelerdir öğrencilere burs vermektedir. Bu nedenle üniversiteyi kazandıktan sonra maddi açıdan sorun yaşayan öğrencilerin burs alabilmek için ilk başvurdukları kurumlardan biri Sabancı Vakfı'dır.

Oldukça uzun süredir verilen bu bursların nasıl alınabileceği ve burs miktarının ne kadar olduğu gibi konular ise üniveriste öğrencilerinin en çok merak ettiği konularında başında yer almıştır. Özellikle bu sene tercihler yaparak üniversiteye gidecek olan pek çok öğrenci, bu konu ile ilgili sık sık araştırma yapmıştır. Peki Sabancı Vakfı bursu nasıl alınır?

SABANCI VAKFI BURSU ŞARTLARI

Sabancı Vakfı'ndan burs alabilmek için gerekli olan birkaç şart bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren öğrenciler burs alabildiği gibi her sene sınırlı sayıda öğrenciler alındığı için başvuru yapan kişilerin bu şartları sağlasalar dahi aralarından seçim yapılmaktadır. Burs alabilmek için gereken şartlar ise şu şekildedir;

  • Burs almak isteyen öğrencilerin T.C. vatandaşı olması,
  • Ülke sınrılarında lisans öğrenim görmesi,
  • Belirlenen üniversitelerde, belirlenen puan türlerinde ve belirlenen puanların alınmış olması gerekmektedir. Bu üniversite, puan ve tür ise şu şekilde verilmiştir;

2022 - 2023 Sabancı Vakfı bursu nasıl alınır, şartları nelerdir? Sabancı Vakfı burs ücretleri ne kadar?2022 - 2023 Sabancı Vakfı bursu nasıl alınır, şartları nelerdir? Sabancı Vakfı burs ücretleri ne kadar?

SABANCI VAKFI BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sabancı Vakfı'ndan burs almak isteyen öğrencilerin gerekli olan belgeleri kendi üniversitelerinin öğrenci işleri ya da bu işler ile ilgilinen görevliye teslim etmesi gerekmektedir. Bu süreç ve burs başvurularının başlangıç - bitiş tarihleri öğrenciler tarafından Sabancı Vakfı'nın kendi internet sitesi üzerinden takip edilmektedir.

Önemli olan eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş olan belgeleri vakıf tarafından belirlenmiş olan tarihlerde onlara ulaştırmaktır. Geriye kalan onay sürecini ise onlar yönetmektedir. Tüm bu süreç esnasında internet sitesi ve mailleri sürekli olarak kontrol etmekte fayda vardır.

SABANCI VAKFI BURS ÜCRETLERİ NE KADAR?

Bu sene vakıf tarafından burs ile ilgili herhangi bir açıklamanın bulunmamasının yanı sıra geçen senenin burs ücretleri öğrenildi. Pek çok burs veren kurum gibi 9 ay boyunca burs veren Sabancı Vakfı'nın öğrencilere her ay 900 TL verdiği öğrenildi.

Geçen sene 900 TL olan bursun bu sene ise daha fazla artacağı bilinirken, Sabancı Vakfı'nın ne zaman bu konu ile ilgili burs duyurusu yapacağı bilinmiyor.