2022 2023 KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

Yeni eğitim öğretim döneminde üniversiteye yerleşecek olan adayların merakla araştırdığı konular arasında Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt ve burs başvuruları yer alıyor. 2022 2023 KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

2022 2023 KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

2022 2023 KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? Yeni eğitim öğretim döneminde üniversiteye yerleşecek olan adayların merakla araştırdığı konular arasında Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt ve burs başvuruları yer alıyor. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği konular arasında yer alan yurt ve burs başvurularına dair detaylar araştırılıyor. Vatandaşlar yurt, burs ve kredi başvuruları işlemlerinin hangi tarih aralıklarında yapıldığını sorguluyor.

KYK başvuru tarihleri ve konuya ilişkin detaylar internet üzerinden sorgulanmaya başladı. KYK ile ilgili tüm merak edilenlerin yer aldığı bu haber içeriğinde araştırdığınız konulara kolay bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz. Her sene değişkenlik gösteren Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt, burs ve kredi başvurularına ilişkin detaylar Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

KYK YURT, BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu burs, yurt ve kredi başvuruları için geri sayım artık resmen başladı. Milyonlarca öğrenci Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanması sonrasında tercih işlemlerinin başlaması ile birlikte burs ve yurt başvurularına dair detayları araştırmaya başladı.

Kredi ve burs başvuruları her sene olduğu gibi YKS yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanması ile birlikte Eylül ayında yapılıyor. Geçtiğimiz yıllarda KYK başvuruları Ağustos aylarının son haftasında ve Eylül ayının ilk haftası itibariyle sürüyordu. Aynı dönem yurt başvuruları ise 6 Eylül itibari rile e-devlet üzerinden erişime açılmıştı. KYK başvurularının da gelen bilgilere göre Eylül ayının ilk haftası ile birlikte başlaması bekleniyor.

2022 KYK KREDİ VE BURS ÜCRETLERİ

  • Lisans öğrencileri: 850 TL
  • Yüksek lisans öğrencileri: 1700 TL
  • Doktora öğrencileri: 2550 TL