2022-2023 Dershane kayıt ücretleri ne kadar?

Bu sene dershaneye gitmek isteyen pek çok kişi 2022-2023 yılı için dershane kayıt ücretlerini merak etti. Peki dershane ücretleri ne kadar? İşte detaylar...

2022-2023 Dershane kayıt ücretleri ne kadar?

Yakın zamanda üniversite sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrenciler kararlarını vermeye başladı. Kimi öğrenciler tercih sürecini bekleyerek istedikleri bölümleri yazmaya hazırlanırken, kimi öğrenciler ise bu seneki puanından memnun olmadığı için bir sene daha şansını denemek istediğini dile getirdi. Durum bu şekilde olunca da öğrencilerin pek çoğu yeniden sınava hazırlanmak için bazı yollar aramaya başladı.

Kimi öğrenci evde çalışmanın daha verimli geçtiğini düşündüğü içi evden çalışıyor. Ara sıra bilmediği konularda özel ders almayı tercih eden öğrenciler, evde ders çalışmanın kendileri için daha verimli olduğuna inanmaktadır. Fakat kimi öğrenci de ders ortamının yaratılabilmesi için dershane, sınıf ortamına ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle bu kurumlar öğrenciler için uygun ortamın oluşmasını sağlayarak, sınava kadar tam konsantrayon ile çalışmalarını sağlamaktadır.

Her ne kadar bu durum eskiden bu yana geçerli olsa da son dönemde dershane fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle pek çok kişi dershanelere gidememeye başladı. Fiyatları gören pek çok öğrenci ve veli evde özel ders ile çalışmayı tercih etmeye başladı. Fakat durum ne olursa olsun dershanelerde eğitim görmenin her zaman daha avantajlı ve mantıklı olduğunu düşünen kişiler, bu sene için de dershane fiyatlarını oldukça merak etti. Peki dershane fiyatları ne kadar oldu?

2022 - 2023 DERSHANE KAYIT ÜCRETLERİ

Ankara Dershane Fiyatı - Ankara'da dershane fiyatları ortalama 7 bin TL ile 14 bin TL arasında arasında değiştiği görülmektedir.

Eskişehir Dershane Fiyatı - Eskişehir'de dershane fiyatları ortalama 6 bin TL ile 25 bin TL arasında değiştiği görülmektedir.

İzmir Dershane Fiyatı - Dershanenin en pahalı olduğu şehirlerden biri olan İzmir'de dershane fiyatları ortalama 8 bin TL ile 20 bin TL arasında değişmektedir. Fakat fiyatlar genel anlamda 30 bin TL'ye kadar artış göstermektedir.

İstanbul Dershane Fiyatı - İstanbul'da dershane fiyatları ortalama 9 bin TL ile 15 bin TL arasında değişirken, fiyatlar 40 bin TL'ye kadar artış gösterdiği görülmektedir.

Bursa Dershane Fiyatı - Bursa'da bu konulara oldukça önem veren şahirlerden bir tanesidir. dershane fiyatları ortalama 5 bin TL ile 30 bin TL arasında değiştiği görülmektedir.