2021 YDUS Tercih Süreci Başladı! ÖSYM Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile 2021 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-YDUS) tercihlerinin başladığı açıklandı. Tercih bilgileri ve tercih tabloları da ÖSYM resmi sitesinde yayımlandı.

2021 YDUS Tercih Süreci Başladı! ÖSYM Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

2021 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-YDUS) tercihleri, ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile başladı. Adaylar tercihlerini 18 Şubat- 24 Şubat 2022 tarihleri arasında ÖSYM internet adresi üzerinden yapabilecekler. Tercih sonuçlarına göre yerleştirmeler, YDUS başvuru kılavuzunda yer alan kurallara göre yapılacak. Dava süreci devam eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, İç Hastalıkları tercihleri ise yargı kararından sonra yapılacak.

TERCİHLER ÖSYM ÜZERİNDEN ONLİNE !

2021 YDUS tercihi yapmak isteyen adaylar, ÖSYM aday işlemleri sistemine T.C numaraları ve şifreleri ile girerek tercih işlemlerini tamamlayabilecekler. Adayların YDUS sonucu ile atamalarının yapılabilmesi için uzman olmaları gerekiyor. Tercih sürecinde uzman olma tarihlerinin yazılması gerekiyor. Uzmanlık eğitimi devam ederken tercih yapacak adaylardan, uzmanlık eğitiminin bitmesinde 9 aydan daha az süre kaldığını gösteren belge istenecek.

TERCİH YAPILABİLECEK ALANLAR

Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Deri ve Zührevi Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Halk Sağlığı, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,,, Radyoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Patoloji, Üroloji

BOŞ KONTENJAN KALIRSA EK TERCİH YAPILACAK

İlk tercihlerin ardından atama yapılacak boş kontenjan kalması durumunda ek tercih yapılacak. Ek yerleştirme ücreti 25.00 TL olarak ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecek.

2021 YDUS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ