2021 YDUS 2. ve 3. Grup ek tercih başvuruları başladı! ÖSYM'den duyuru

ÖSYM Başkanlığı Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı için ek tercih duyurusunda bulundu. Kurum adayların 25 Temmuz'a kadar ek tercih işlemlerini yapabileceklerini ilan etti.

2021 YDUS 2. ve 3. Grup ek tercih başvuruları başladı! ÖSYM'den duyuru

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ek tercihleri için beklemede olan adaylar için ÖSYM'den duyuru geldi.

Kurum 19 Temmuz tarihinde yayımladığı duyurusunda söz konusu sınav kapsamında ek tercih başvurusu yapacak adaylar için tarihleri açıkladı. ÖSYM duyurusunda ayrıca adayların tercih işlemlerine ilişkin detayları da açıkladı.

ÖSYM'DEN YDUS EK TERCİH DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden YDUS ek tercihlerine dair "2021 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-YDUS) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile İç Hastalıkları alanları için Ek tercih işlemleri, 19 - 25 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacaktır." açıklamasında bulundu.

Kurum duyurusunun devamında adaylar için tercih işlemleri hakkında uyarıda bulundu.

Tercihte bulanacak adaylar için ÖSYM "Ek tercih işlemleri, 25 Temmuz 2022 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar tercihlerini, bireysel olarak 19 Temmuz 2022 günü saat 11.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir." açıklamasında bulundu.

Tercihler için kılavuz hazırlayan ÖSYM, adayların tercih işlemlerini kılavuza göre yapacaklarını ilan etti. ÖSYM duyurusunun devamında "Ek yerleştirme işleminde, 2021-YDUS Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. 2021-YDUS ek yerleştirme ile ilgili genel bilgiler ve tablolar, aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir." açıklamasıyla adayların ÖSYM'in web sitesinde yer alan kılavuza göre tüm işlemleri tamamlayacaklarını açıkladı.