2021 YDUS 1. Grup Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! ÖSYM Sayısal Bilgileri Yayımladı

2021 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) 1. Grup Ek Yerleştirme Sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına göre oluşan sayısal bilgiler de yayımlandı. 2021 YDUS 1.Grup Ek Yerleştirme Sonucu sorgulama.

2021 YDUS 1. Grup Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! ÖSYM Sayısal Bilgileri Yayımladı

ÖSYM resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile 2021 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) 1. Grup Ek Yerleştirme Sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. Kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaparak erişim sağlayabilecek.

2021 YDUS 1. Grup Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! ÖSYM Sayısal Bilgileri Yayımladı

YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE OLUŞAN SAYISAL BİLGİLER
2021 YDUS ek yerleştirmelerinde 235 genel kontenjan açıldı. 45 aday tercih yaptı ve bu adaylardan 17 tanesi yerleşti. 218 kontenjan yine boş kaldı. Yabancı uyruklu adaylar için 40 kontenjan açıldı, hiç tercih yapan aday olmadı, 40 kontenjan yine boş kaldı. Toplam 275 kontenjan için 45 aday tercih yaptı. Bu adaylardan 17 tanesi yerleşti. Toplam 258 kontenjan yine boş kaldı.

YDUS NEDİR, KİMLER BU SINAVA GİRER?

Doktorların girdiği bir sınav olan YDUS, her sene ÖSYM tarafından yapılıyor. Yan dal ve uzmanlık eğitimi almak isteyen doktorlar bu sınava giriyor. Doktorlar dışında başka bir meslek grubu bu sınava giremiyor. Sınava girecek adayların; Türkiye'de tıp doktoru olarak görev yapıyor olmaları, başvuru yapılacak yan dalın bağlı olduğu alanda uzman olması, atanmaya engel bir durumu olmaması, yan dal eğitimi için sağlık problemi olmaması gerekiyor.

2021 YDUS Ek Yerleştirme Sonuçları İçin TIKLAYIN

SONRAKİ HABER