2 3 Temmuz Cumartesi Pazar LT Başı İndirim Sonrası 81 İlde Benzin LPG Motorin Fiyat Tablosu

2 - 3 Temmuz Cumartesi Pazar günleri benzin motorin LPG Otogaz fiyatları değişti. Son gelen indirim sonrası pompada ödenecek litre başı rakamlar düştü. İşte son indirimler sonrası akaryakıt fiyatları.

2 3 Temmuz Cumartesi Pazar LT Başı İndirim Sonrası 81 İlde Benzin LPG Motorin Fiyat Tablosu

Akaryakıt sektöründe yaşanan son gelişmeler sonrası fiyatlar bir kez daha değişti. Hafta içerisinde üst üste benzin litre fiyatlarına indirimler gelmişti. Hafta başında duyurulan ve pompaya yansıyan indirimlerin hemen ardından ise LPG Otogaz ve Benzin litre fiyatlarında dev indirimler oldu. Tüm akaryakıt ürünlerinde yaşanan indirimler araç sahiplerine nefes aldırırken oluşan son fiyat tablosu da şekillendi.

Son indirimlerin ardından 2 Temmuz Cumartesi ve 3 Temmuz Pazar günleri uygulanacak olan litre fiyat tarifeleri şöyle.

BENZİN LPG OTOGAZ MOTORİN FİYATLARI SİL BAŞTAN

Hafta başında dolar kurunda yaşanan sert hareket akaryakıt fiyatlarının değişmesine neden oldu. 17.45 TL seviyesinden 16.60 TL seviyesine gerileyen dolar kurunun etkileri hafta içerisinde akaryakıt ürünlerine yansıdı.

Haftanın ikinci işlem gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin fiyatlarına indirim yapıldı. Daha sonra brent petrol fiyat değişimi ile benzin fiyatlarına bir indirim daha yapıldı. Üst üste gelen indirimlerin ardından haftanın son işlem gününden önce de benzin ve LPG için müjdeli haber geldi. Hafta başından sonuna kadar olan süreçte en fazla indirim motorin litre fiyatlarında olurken benzin listenin ikinci sırasında LPG ise üçüncü sırada yer aldı.

1 Haftalık Süreçte Akaryakıtta Fiyat Değişimi

* Motorin litre fiyatlarına geçtiğimiz hafta toplam 3.13 TL indirim yapıldı.

* Benzin ise hafta başından itibaren 2.36 TL indirim aldı.

* LPG Otogaz fiyatları ise tek duyuru ile 1.71 TL düştü.

BİR LİTRE BENZİN İSTANBUL ANKARA VE İZMİR'DE NE KADAR OLDU?

Geçtiğimiz hafta yaşanan fiyat değişimleri sonrası bir litre benzin, motorin ve LPG Otogaz fiyatları kaç TL oldu? Bu sorunun yanıtı İstanbul, Ankara ve İzmir için ayrı ayrı veriyoruz.

Ankara'da Akaryakıt Fiyatları

Ankara'da bir litre benzin 25.28 TL, bir litre motorin 26.73 TL bir litre LPG Otogaz ise 10.73 TL

İstanbul'da Akaryakıt Fiyatları

İstanbul'da bir litre benzin 25.17 TL, bir litre motorin 26.62 TL bir litre LPG Otogaz ise 10.48 TL

İzmir'de Akaryakıt Fiyatları

İzmir'de bir litre benzin 25.28 TL, bir litre motorin 26.76 TL bir litre LPG Otogaz ise 10.42 TL

LİTRE FİYATLARI PAZARTESİ DEĞİŞECEK Mİ?

Akaryakıt sektöründe hafta başında dolar kurunun hareketlerine bakılacak. Daha sonra brent petrol fiyatlarının değişimi takip edilecek. Hafta sonu ile hafta başı arasında yatay bir hareket olması durumunda ise fiyat değişimi olmayacak. Ancak anlık bir dalgalanma kur yükselir, brent petrol artarsa benzin LPG otogaz motorin fiyatlarında değişim olur. Değişim ise pazartesi günü duyurulur salı gününden itibaren geçerli olur.