17.50 TL üzerinden dolar almak yerine bunu alın dedi! İslam Memiş'ten faiz öncesi son uyarı

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş dolar kurunun geniş bant aralığında 17 TL ile 18 TL bant aralığında dalgalanabileceğini ifade ederek beklentilerini açıkladı. Memiş dolar almak istemeyenler için ise yeni yatırım aracı beklentisini açıkladı.

17.50 TL üzerinden dolar almak yerine bunu alın dedi! İslam Memiş'ten faiz öncesi son uyarı

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş piyasalarda oluşan son beklentisini açıkladı. Dolar kuru üzerinden piyasaları yorumlayan Memiş parası olması durumunda hangi yatırım aracını tercih edeceğine dair açıklamalarda bulundu. Memiş değerlendirmelerinde borsanın ucuz kaldığını değerlendirilebileceğini ifade etti.

PARA PİYASALARI UZMANI MEMİŞ'TEN DOLAR AÇIKLAMASI

İslam Memiş TV100 ekranına çıktı. Dolar kuruna ilişkin değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, Merkez Bankası'nın alacağı kararının dolar kuru üzerinde etkili olabileceğini söyledi. Memiş alınması muhtemel sabit faiz kararının dolar kurunun 17,60 TL direncini yukarı yönde zorladığını söyledi.

Dolar Euro paritesi üzerinden Dolar TL analizinde bulunan Memiş yeni direnç noktasının 17.80 TL seviyesi olduğunu sözlerine ekledi. Memiş kurun yaz ayları genelinde hangi seviyede olacağına ilişkin ise "Temmuz-Ağustos ayı için “Dolar/TL kuru 17-18 aralığında dalgalanır, geniş bant aralığına odaklanmakta fayda var” düşüncem devam ediyor. 17 lira seviyesinin üzerinden maliyet yaparmıydım? Hayır." dedi. Memiş dolar kuru yerine değer kaybı yaşamış diğer para birimlerinin daha avantajlı olduğunu da iddia etti.

Döviz yerine hangi yatırım aracının tercih edilebileceğine ilişkin ise Memiş "Diğer yandan Borsa oldukça ucuz kalmaya devam ediyor. Getiri olarak baktığımızda dolardan çok farklı ensturmanlara odaklanmakta fayda var.” yorumunu paylaştı.

PPK'DAN SÜRPRİZ KARAR ÇIKARSA...

Memiş Merkez Bankası'nın sürpriz bir faiz indirimi yapması durumunda ekonomide neler olabileceği hakkında da konuştu. Bu durumda dolar kurunun 18 TL üzerini görebileceğini aktaran Memiş bu ihtimalin mantık olarak çok riskli olduğunu söyledi. Merkez Bankası'nın alacağı karar sonrası ise perşembe günü öğleden sonra ve cuma günü yeni fiyatlanmalar olabileceğini sözlerine ekledi.

Piyasalara dair tüm bu yorumlar haber amacı taşımakta olup yatırım tavsiyesi içermez