17 şehirde İŞKUR'dan kurs ilanı! Günde 230 lira ödenecek mesleği seçin hemen başlayın

Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni İEP kurs ilanları geldi. 17 şehrin yer aldığı duyurularda katılımcılara günlük 230 TL'ye kadar ödemeler yapılacak. İlan edilen kurs listelerinde ise çok sayıda meslek grubu bulunuyor.

17 şehirde İŞKUR'dan kurs ilanı! Günde 230 lira ödenecek mesleği seçin hemen başlayın

İşbaşı Eğitim Programları (İEP) vatandaşların meslek sahibi olmalarını daha sonra ise iş hayatına katılmalarını sağlıyor. İEP kurslarının en önemli avantajı ise kişilere aranan, talep edilen ve istenilen mesleklerde iş imkanı sunuyor olmaları.

İŞKUR ÜZERİNDEN YENİ KURS DUYURULARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurularda 17 şehirde İEP kurs ilanı yer aldı. Bu duyurular ile işi olmayanlar kurslara katılım sağlayabilecekler. Mesleki eğitimi alacaklar, bu eğitim sürecinde günlük ücret üzerinden yevmiye alacaklar ardından kurs sonunda ise istihdama katılacaklar.

Güncel duyurulara dair listeler aşağıda yer alıyor. Listelerde İstanbul, Ankara gibi kentlerin dışında Anadolu'da birçok il için duyuru bulunuyor.

İL İL KURS LİSTESİ

Aşağıda yer alan duyurular üzerinden vatandaşlar hangi il ve ilçede kurs ilanı olduğunu, kurs ilanı için başvuru tarihlerini ve hangi mesleklerde personel arandığını görebilecekler. Bu duyurular kapsamında vatandaşlar çalışmak istedikleri alanda kurslara katılım gösteriyorlar.

17 şehirde İŞKUR'dan kurs ilanı! Günde 230 lira ödenecek mesleği seçin hemen başlayın

17 şehirde İŞKUR'dan kurs ilanı! Günde 230 lira ödenecek mesleği seçin hemen başlayın

Tablolarda da görüldüğü firmalar; Fotoğraf Çekimci, Sekreter, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Elemanı, Garson (Servis Elemanı), Temel Metal Şekillendirme Elemanı, Ahşap İşleme Makineleri Operatörü, Bobin-Katlama-Büküm Makine Operatörü, Sigorta Acentesi Teknik Personeli, Düz Dikiş Makineci, Aşçı Yardımcısı, Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servis Teknisyeni, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Et Ve Et Ürünleri İşlemecisi.

İEP KURSLARINA KATILANLARA ÖDENECEK ÜCRETLER

İşbaşı Eğitim Programlarına katılacak olanlara ödenecek olan ücretler İŞKUR tarafından güncellendi. 2022 Temmuz'da gelen asgari ücret ara zammı sonrasında günlük ödemeler 232 TL'ye kadar yükseldi.

İş arayan durumunda bulunan İEP kursiyelerine günlük ödenen ücret 211 TL

Öğrenci olup İEP kursiyelerine günlük ödenen ücret 158 TL.

İşsizlik maaşı almakta olan İEP kursiyelerine günlük ödenen ücret 105 TL.

Geleceğin meslekleri olarak seçilen iş alanında İEP kursiyelerine günlük ödenen ücret 232 TL

BU KURSLARA KATILMAK İÇİN

Yukarıda yer alan kurslara katılmak isteyenler için başvurular İŞKUR İl Müdürlüklerinden danışman araclığıyla şahsen yapılabilir. İŞKUR üyeliği olanlar online elektronik başvuru yöntemini seçebilirler.