147 m2 ve 3+1 kamu lojmanları satılacak! İşte 1. 6. 7. kat daire satış fiyat tablosu

Ev arayanlar için kamu kurumlarına ait dairelerin satışları büyük fırsatlar sunuyor. Kurumlar farklı özelliklerde olan lojmanları ihale ile satacaklarını duyuruyorlar. İlanlarda 2+1, 3+1, 5+1 daireler yer alırken vatandaşlar emsallerine göre çok uygun fiyata ev alma şansı yakalıyorlar. İşte güncel lojman satış ilanları.

147 m2 ve 3+1 kamu lojmanları satılacak! İşte 1. 6. 7. kat daire satış fiyat tablosu

Mülkiyeti farklı kamu kurumlarına ait olan lojmanlar ihaleler ile satılıyorlar. Kurumlar farklı platformlar üzerinden kamuoyu ile paylaştıkları duyurular ile kendilerine ait evlerin olduğunu ilan ediyorlar. Bu evler için ihale düzenleyeceğini bildiren kurumlar satış rakamlarını ve satış işlemlerine ilişkin bilgileri açıklıyorlar. Bu bilgiler ışığında konutları almak isteyenler ise ihaleye katılıp teklif veriyorlar.

İhale ile satılan kamu konutları vatandaşlara çok uygun koşullarda ev sahibi olma fırsatları sunuyor. Bu duyurular ile ev almak isteyenler ayrıca bankaların lojman kredilerinden de yararlanıyorlar.

YENİ BİR LOJMAN İLANI 2+1, 3+1, 5+1 DAİRELER İHALE İLE SATILACAK

Tokat Belediye Başkanlığı sitesinden ilan ettiği ihale duyurusu ile kendisine ait olan 9 adet daireyi satacağını duyurdu. Dairelerin satışları için bir tablo hazırlayan kurum; o tabloda dairelerin il ilçe mahalle mevkii ada parsel bilgilerini paylaştı. Bunun yanında konutların özelliklerini de ilan eden kurum dairenin cinsini, kullanım alanını, bulunduğu kat ve muhammen bedellerini listeledi.

İşte O Satış Tablosu

Lojman satışları için Tokat Belediye Başkanlığı'nca hazırlanan satış tablosu aşağıda yer alıyor. Tabloda dairelerin m2 büyüklükleri ile bulundukları kata cepheye göre fiyatlar ilan edildi. Vatandaşlar bu şehirde ev almak istediklerinde ilan edilen fiyatlara göre başvuru yapacaklar.

147 m2 ve 3+1 kamu lojmanları satılacak! İşte 1. 6. 7. kat daire satış fiyat tablosu

Belediye satış tablosunun yanında bir de açıklamada bulunarak satış işlemleri hakkında bilgi verdi. O açıklamada Tokat Belediyesi "tapu kaydı ve nitelikleri belirtilen Mülkiyeti Tokat Belediyesine ait Topçam Mahallesi Topçam caddesinde bulunan 9 adet Dairenin satış ihalesi 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi gereğince; açık artırma usulü ile 19.07.2022 tarih ve saat 14: 00 de Belediyemiz sosyal tesislerinde Encümen huzurunda yapılacaktır." ifadelerine yer verdi. Vatandaşlar bu açıklamalaar doğrultusunda başvuruda bulunacak ve ihaleye katılacaklar.

İHALEYE KATILIM SAĞLAMAK VE KONUTLARI ALMAK İÇİN

Listede yer alan konutlardan almak isteyenler başvurularını Tokat Belediyesine yapacaklar. 19 Temmuz'da gerçekleştirilecek ihale öncesinde başvuruların tamamlanması gerek. Vatandaşlar hangi daire için başvuru yapacaklarsa o daire için belirlenen geçici muhammen bedelleri ödeyecekler. Daha sonra belediyenin belirlediği evrakların teslimi ile başvurular tamamlanacak.

LOJMAN KREDİSİ İMKANI

Söz konusu dairelerden almak isteyenler ihaleye katılım sağlayıp en yüksek teklifi verdiklerinde konutu almaya hak kazanacaklar. Konutu almak isteyenler peşin ödeme yapamayacak durumda iseler kamu bankaları ile bazı özel bankalardan lojman kredisi çekebilirler. Bu aşamada en önemli husus ise alınacak lojmanın krediye uygun olması ve kişinin lojman kredisi başvurusunun onaylanması. Bu kontroller ihaleye başvuru yapılmadan önce ilgili banka üzerinden mutlaka yapılmalı.