100 kişilik memur alım ilanı! 50 KPSS puanıyla başvuru yapılacak

Erzurum Atatürk Üniversitesi bünyesine çoğunlukla sağlık alanında olmak üzere çeşitli meslek gruplarında memur alımı yapılacak. Sözleşmeli personel statüsünde yapılacak alımlar için adaylar 50 KPSS puanıyla başvuru yapabilecekler.

100 kişilik memur alım ilanı! 50 KPSS puanıyla başvuru yapılacak

Resmi Gazete'nin 27 Temmuz tarihli sayısında da yer alan bir ilan ile Erzurum Atatürk Üniversitesine sözleşmeli kamu personelleri alınacağı duyuruldu. Kurum KPSS puan sıralaması esasına göre ilan edilen pozisyonlar için başvuru toplayacak. Daha sonra belli sayıda aday sözlü sınava çağrılacak. Personel istihdamı mülakat sonuçlarına göre yapılacak.

100 MEMUR ALIMI YAPACAK

Erzurum Atatürk Üniversitesi duyurusunda personel alımlarının genellikle sağlık personeli kadrosunda olacağını bildirdi. Üniversitenin ilgili birimleri ile hastane bünyesine yapılacak olan alımlarda adaylar aşağıda yer alan kadrolar için başvuru yapacaklar.

Kadrolar

Üniversite; Eczacı, Hemşire, Psikolog, Biyolog, Diğer Sağlık Personelleri, Sosyal Çalışmacı, Anestezi Teknikeri, Perfüzyonist, İlk ve Acil Yardım Teknikeri, Laborant, Veteriner Hekim, Büro Memuru, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Hasta Bakım Temizlik Personeli, Temizlik Görevlisi, Kaloriferci, Destek Personeli Sürü Yönetimi, Mühendis, Bilgisayar Programcı, Bilgisayar Teknisyeni kadrolarında memur alımı yapacak.

PERSONEL ALIMLARINDA ŞARTLAR

Adayların tamamı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan koşulları sağlamak zorundular. Bu koşulların dışında tüm adayların 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmaları gerekiyor. Bir diğer koşul KPSS şartı. Adayların 2022 yılı KPSS sınavına girmiş olmaları ve KPSS puanına sahip olmaları gerekiyor. Erkekler için askerlik şartı da bulunuyor. Buna göre erkek adayların askerlik görevini yapmış, muaf durumda bulunmak yada tecil ettirmiş olmaları durumunda başvuruların onaylanacağını bildirdi.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alımları için başvuru işlemleri online olarak yapılmayacak. Kurumun bildirdiği tarihler arasında başvuruların doğrudan kuruma yapılması gerek. Adaylar bunun için şahsen başvuru yada posta yolu ile başvuru yöntemini seçebilirler.

Başvuru işlemleri "Eksiksiz doldurulmuş Başvuru Formu, 2020 KPSS Sonuç Belgesi,Fotoğraf 1 (bir) adet, Eksiksiz doldurulmuş Başvuru Formu, 2020 KPSS Sonuç Belgesi, Fotoğraf 1 (bir) adet, Güvenlik personeli için geçerli özel güvenlik görevlisi kimlik kartı, Sertifika istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti, Askerlik Durum Belgesi, Nüfus Cüzdan Sureti, Diploma veya Mezuniyet Belgesi" evrakları ile yapılacak.